Ostatnie w tym roku szkolnym wiadomości z aren sportu szkolnego

W czerwcu odbyły się mistrzostwa województwa w lekkoatletyce, na których zdobyliśmy 2 miejsce w sztafecie 4x100 m w składzie Jakub Nakonieczny, Oliver Sowa, Mateusz Kaminski i Jakub Kapuściński. Kuba Nakonieczny został też mistrzem województwa w biegach przełajowych online w swej kategorii wiekowej. Nasi siatkarze plażowi zajęli 6 miejsce w Mistrzostwach województwa w Krapkowicach. To był dziwny rok: po raz pierwszy biegaliśmy online, czyli nie w bezpośredniej rywalizacji. Zostaliśmy mistrzami województwa w sztafecie przełajowej ( to jeszcze w październiku) i brązowymi medalistami w drużynowych mistrzostwach województwa online. Miejmy nadzieję, że nowy rok dostarczy nam kolejnych sukcesów sportowych. Za tegoroczne dziękujemy i życzymy aktywnego wypoczynku w wakacje.

Czytaj więcej...

Elektryczniak trzecią siłą w województwie w drużynowych biegach przełajowych.

Pomimo nauki zdalnej nasi sportowcy nie próżnują. W czwartek wzięli udział w wojewódzkich drużynowych biegach przełajowych online. 11 szkół z całego województwa rywalizowało korespondencyjnie w tych nietypowych zawodach przełajowych. Zawodnicy mieli do pokonania 1500 metrów w swoim miejscu zamieszkania, mierząc trasę i czas za pomocą aplikacji. Ze względu na sztywno wyznaczoną godzinę startu - 16.00, nie wszyscy nasi najlepsi zawodnicy mogli wystartować. Nie mniej jednak udało się zebrać w ostatniej chwili drużynę 6 osób, które pobiegły same i przesłały wyniki do organizatora, którym był Szkolny Związek Sportowy "Opolskie". Cztery najlepsze wyniki były brane do klasyfikacji drużyny. Nasi uczniowie zajęli w tych zawodach 3 miejsce, co jest potwierdzeniem, że Nasza szkoła liczy się w województwie w tej dyscyplinie sportu. Dla przypomnienia: 2 lata temu byliśmy mistrzami województwa i brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w drużynie przełajowej.

Skład brązowych medalistów: Jakub Nakonieczny, Piotr Bieszczad, Oliver Sowa, Paweł Mika, Marcin Zabłocki i Łukasz Jurczyk.

Czytaj więcej...

#FitChallengeNiepodległościowy

2020 11 11 142954

Sportowe wyzwanie

W tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Mając na uwadze to, że czeka nas w listopadzie nauka zdalna chcę zaproponować wszystkim sportowe wyzwanie, które pozwoliłoby uczcić każdemu z Was tę rocznicę. Tego typu wyzwanie to propozycja przede wszystkim dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia. Kolejna grupa osób, do której jest skierowane to wyzwanie to taka, która chciałaby się zaktywizować w trakcie nauczania zdalnego. Siedzący tryb nauczania nie sprzyja budowaniu odporności organizmu. Wyzwanie pozwoli urozmaicić nieco monotonię każdego dnia i wzmocnić Twe ciało, które może łatwiej radzić sobie z różnymi infekcjami, m.in. z COVID-19. Często także w perspektywie czasu pozwoli zmienić złe nawyki na te lepsze. Dlatego proponuję Ci #FitChallengeNiepodległościowy.

Czytaj więcej...

Mistrzowie województwa z Elektryczniaka

Kolejny sukces naszej reprezentacji szkolnej wywalczony tym razem na szczeblu wojewódzkim. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią uczniowie naszej szkoły cały czas trzymają formę.

Po wrześniowych sukcesach szkolnej reprezentacji w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu miejskim nasza drużyna w składzie Piotr Bieszczad, Marcin Waligóra, Jakub Szczeciński, Jakub Nakonieczny, Dawid Witkowski, Oliwier Sowa, Paweł Mika oraz Hubert Feliks wzięła udział w sztafetowych biegach przełajowych o Mistrzostwo Województwa. Odbyły się one 08 października w Namysłowie. W tym roku na starcie stanęło 12 najlepszych drużyn z naszego województwa. Od początku biegu pozostałe reprezentacje nie miały z nami szans. Nasi zawodnicy na każdą zmianę przybiegali pierwsi i do ostatniej zmiany trzymali prowadzenie. Spektakularnym finiszem popisał się Piotr Bieszczad, który z dużą przewagą wbiegł na metę.

Po wicemistrzostwie wywalczonym w tamtym roku nasi zawodnicy byli zdeterminowani powalczyć o pierwsze miejsce na podium i ten cel osiągnęli. Wielkie gratulacje i brawa dla całej drużyny z Elektryczniaka.

Czytaj więcej...

UWAGA !!! Wznawiamy ELEKTRO CUP !!!!!

elektrocup

Po prawie półrocznej przerwie spowodowanej epidemią korona wirusa wznawiamy coroczny turniej Elektro Cup. Na placu boju pozostało 12 zespołów, które w drodze losowania utworzyły 3 grupy po 4 zespoły. Wszystkie mecze będą rozgrywane w dalszym ciągu na orliku UO ul. Czaplaka. Harmonogram poniżej. Do dalszej rywalizacji awansują po 2 zespoły z tych grup. Życzymy wszystkim zawodnikom powodzenia.

Gr. 1  (29.09.20 godz. 13.00 )
3 at, kl. 2 ct, kl. 2 bt, kl.4 bt

Gr 2  ( 6.10.20 godz. 13.00 )
kl.3 et, kl. 2 ab, kl. 3 gt, kl. 2 ft

Gr 3 ( 13.10.20 godz. 13.00 )
kl.3 ft, kl. 4 gt, kl. 4 dt,

Mistrzowie Opola w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym - Mistrzostwa Opola w Sztafetowych Biegach Przełajowych i nasi uczniowie je wygrywają. Mimo braku najgroźniejszych rywali z PLO nr 2 (kwarantanna) jest to niewątpliwy sukces naszych biegaczy, którzy tym samym za dwa tygodnie w Namysłowie będą bronić ubiegłorocznego wicemistrzostwa województwa. 25 września mistrzami zostali: Marcin Waligóra, Paweł Mika, Oliver Sowa, Dawid Witkowski, Jakub Szczeciński, Piotr Bieszczad i Marcin Zabłocki oraz trener Bogusław Rączka.

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie „Przegonili korona wirusa”

16 br. września miało miejsce podsumowanie akcji biegowej, która odbyła się podczas zdalnego nauczania w ubiegłym roku szkolnym. W akcji wzięło udział blisko 60 uczniów Naszej szkoły, którzy zmierzyli się z dystansem 3000 m, mierząc wynik za pomocą aplikacji telefonicznej. W tym okresie pandemicznym był to niewątpliwie nowy sposób rozgrywania zawodów biegowych – walka z czasem, dystansem i ze swoimi słabościami bez udziału bezpośredniego rywala.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Rocznik 2004:

 1. Oliver Sowa  2e  11,11
 2. Łukasz Kołodziej 2c 11,49
 3. Bartosz Fopke 2g 12,44

Rocznik 2003:

 1. Paweł Mika  2b  11,07
 2. Marcin Zabłocki 2b 12,00
 3. Michał Zawada 2a 12,40

Rocznik 2002:

 1. Tomasz Konieczko  3e  13,00
 2. Piotr Ful 3d 13,55
 3. Jakub Kapuściński 3f 14,05

Rocznik 2001:

 1. Bieszczad Piotr  4f 10,39
 2. Waligóra Marcin 4d 11,04
 3. Felix Hubert 4a 11,59

Klasyfikacja Open:

 1. Bieszczad Piotr  4f  10,39
 2. Waligóra Marcin 4d 11,04
 3. Mika Paweł 2b 11,07

Wyżej wymienieni uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i pucharami. Mamy nadzieję, że niedługo wrócimy do zawodów z bezpośrednią rywalizacją i będziemy mogli skonfrontować wyżej wymienione wyniki w normalnym biegu. A w najbliższym czasie odbędą się Mistrzostwa Opola szkół ponadpodstawowych w sztafetowych biegach przełajowych, gdzie nasi uczniowie będą bronić tytułu wicemistrzów Opola.

Czytaj więcej...

Zmagania naszych siatkarzy

Nasi siatkarze jako aktualni mistrzowie Opola rywalizowali w półfinale Mistrzostw Województwa w Kędzierzynie Koźlu.

Wygraliśmy z Olesnem, niestety przegraliśmy z aktualnymi Mistrzami Województwa - drużyną I LO, która tym samym awansowała do finału w Nysie.

Czytaj więcej...

Tegoroczne rozgrywki koszykarzy z Opolskiego Elektryczniaka

Sezon rozpoczął się od turnieju w Naszej Szkole, kiedy gościliśmy drużyny z ZS Zawodowych „Staszic” i ZSTiO „Gzowski”. Okazaliśmy się mało gościnni wygrywając ze „Staszicem” 68:16 i z „Gzowskim” 25:15. Dzięki tym zwycięstwom awansowaliśmy do półfinału Mistrzostw Miasta Opola, w którym na naszej sali spotkaliśmy się z drużynami: V LO wygrywając 43:20 oraz I LO wygrywając 32:16.

Czytaj więcej...