Bieg Opolskiego Elektryczniaka „Przegońmy Koronawirusa”

bieg korona

Regulamin

Cel: popularyzacja biegu jako najprostszej formy ruchu. W tym wyjątkowym pandemicznym okresie pragniemy zaproponować Wam bieg pn. „Przegońmy koronawirusa” , który mógłby odbyć się z udziałem społeczności Naszej Szkoły w formie wirtualnego biegu. Może w nim wystartować każdy, kto posiada aplikację telefoniczną mierzącą dystans i czas.

Data: 1-5 czerwca 2020 roku. W ciągu jednego roboczego tygodnia począwszy od Dnia Dziecka czyli od 1 do 5 czerwca (poniedziałek – piątek)

Warunki udziału: Poprzez uczestnictwo w Imprezie Uczestnik oświadcza, że nie cierpi na żadną chorobę, która uniemożliwiałaby mu bezpieczne uczestnictwo w biegu. Zaleca się również, aby przed wzięciem udziału w biegu każdy Uczestnik skonsultował się ze swoim lekarzem lub uzyskał zgodę rodziców na udział w nim.

Sposób przeprowadzenia biegu: Proponujemy aby uczestnicy sami przemierzyli dystans, potwierdzając jego przebiegnięcie screenem z aplikacji mierzącej ich bieg. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za żadne incydenty spowodowane korzystaniem z urządzeń monitorujących bieg uczestnika. Ustalamy dystans - 3 kilometry. Bieg powinien odbyć się w bezpiecznym terenie i z zachowaniem obostrzeń dotyczących uprawiania sportu w naszym kraju w okresie pandemii. Najlepiej biec na stadionie z bieżnią (400 m).

Zgłoszenia: uczniowie chcący wziąć udział w biegu zgłaszają się poprzez platformę MTeams do swojego nauczyciela wychowania fizycznego  i zostają  wpisani do grupy Przegońmy koronawirusa”.

Wyniki: Wydruk lub screen aplikacji potwierdzający odbycie biegu należy przesłać na platformę MTeams w grupie „Przegońmy koronawirusa”. Tam też będą publikowane wyniki biegu z podziałem na kategorie wiekowe (roczniki - 2001, 2002, 2003, 2004) i płeć (u dziewcząt nie ma kategorii wiekowych).

Dyskwalifikacja: uczestnik biegu może zostać zdyskwalifikowany jeżeli poda nieprawdziwe dane z aplikacji z jego biegu; jeżeli jego/jej zachowanie może spowodować lub powoduje uszczerbek na zdrowiu ludzi, straty majątkowe lub utratę reputacji Organizatora; postępuje niesportowo; korzysta na trasie z pomocy osoby nie biorącej udziału w biegu lub przemierzył trasę biegu środkiem lokomocji.

Nagrody: Pierwszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych biegu otrzyma pamiątkowe medale, a trzech najlepszych zawodników w kategorii open puchary. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się po powrocie do zajęć szkolnych.

Organizator: Bogusław Rączka i zespół przedmiotowy wychowania fizycznego

Uwagi: Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do organizatora.