Rozstrzygnięcie konkursów Cyfrowe OZE oraz RoboOZE

p01

W kolejnej odsłonie serii konkursów które PGE Energia Odnawialna, spółka  z Grupy Kapitałowej PGE, zorganizowała, we współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Przedszkolem Publicznym nr 25 w Opolu, dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa opolskiego uczestnicy zmierzyli się z nie lada wyzwaniem.

p02

Tym razem uczestnicy konkursów musieli wykazać się umiejętnością programowania, analizowania danych, algorytmicznego myślenia, posługiwania się nowoczesnymi technologiami informatycznymi, robotyką, mechaniką a także niezwykłą kreatywnością i smykałką pozwalającą na konstruowanie robotów oraz tworzenie animacji, symulacji lub aplikacji komputerowych.

Czytaj więcej...

Turniej wiedzy o odnawialnych źródłach energii

turniej wiedzy oze1Kolejne zawody on-line za nami. Tym razem PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zorganizowała, we współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Przedszkolem Publicznym nr 25 w Opolu turniej wiedzy o odnawialnych źródłach energii.

Na starcie stanęło kilkanaście drużyn gotowych do sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie OZE. Pytania dla nich przygotowali zaproszeni przez nas eksperci z PGE Energia Odnawialna, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Opolu. Były to zarówno pytania zamknięte jak i otwarte obejmujące wszelkiego rodzaju aspekty związane z szeroko pojętą problematyką OZE.

Czytaj więcej...

Rusza wielki konkurs PGE Energia Odnawialna

PGE Energia Odnawialna , spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zaprasza przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa opolskiego na sześć konkursów związanych z tematyką „zielonej energii". Współorganizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu  oraz Przedszkole Publiczne nr 25 w Opolu.

Celem organizowanych przez nas konkursów jest m.in.  zielona energia

  • poszerzanie wiadomości o odnawialnych źródłach energii, sposobach ich wykorzystania oraz oszczędzania
  • kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego
  • tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia
  • inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie informatyki oraz automatyki
  • rozwijanie indywidualnych zdolności programistycznych, technicznych oraz artystycznych
  • wykorzystanie nowoczesnych technik informatycznych w dokumentowaniu osiągnięć edukacyjnych i artystycznych dzieci i młodzieży
  • promocja placówek edukacyjnych realizujących z pasją działania edukacyjne z wykorzystaniem technik cyfrowych

W ramach wydarzenia proponujemy udział w następujących konkursach: 

 

malarz 

Konkurs plastyczny „Odnawialne źródła energii w służbie człowieka”

>>link do regulaminu

 film

Konkurs multimedialny „Odnawialne źródła energii w kadrze”

>>link do regulaminu

 kalendarz

Konkurs na projekt kalendarza lub plakietek „Oszczędzamy energię”

>>link do regulaminu

 wiedza

Turniej wiedzy o OZE „Czysta energia OZE wokół nas”

>>link do regulaminu

 robot

Konkurs na budowę robota  „RoboOZE”

>>link do regulaminu

 komputer

Konkurs na program komputerowy, animację lub symulację „Cyfrowe OZE” 

>>link do regulaminu

Designed by Freepik https://pl.freepik.com/

 

Patroni medialni

 

nto  radio  tvp 

Konkursy PGE Energia Odnawialna

Drodzy uczestnicy naszych konkursów związanych z tematyką zielonej energii

pge01 PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zorganizowała, we współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Przedszkolem Publicznym nr 25 w Opolu, dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa opolskiego konkurs plastyczny, multimedialny oraz konkursu na projekt kalendarza lub plakietki w ramach projektu „Od przedszkolaka do inżyniera”.

Celem organizowanych przez nas konkursów było m.in. poszerzanie wiadomości o odnawialnych źródłach energii, sposobach ich wykorzystania oraz oszczędzania, kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, a także tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia.

Liczyliśmy na to, że zainspirujemy młodych ludzi do twórczych poszukiwań, realizacji własnych pasji i zainteresowań oraz rozwijania indywidualnych zdolności artystycznych w różnych dziedzinach.  

Czytaj więcej...