Dalsza współpraca z przedsiębiorstwem el12

akademia-el12

Ponad siedem lat trwa współpraca pomiędzy Zespołem Szkół Elektrycznych a Przedsiębiorstwem el12. Niestrudzonym orędownikiem tej współpracy ze strony Przedsiębiorstwa el12 jest Prezes  Zarządu Bronisław Fryt (absolwent Elektryczniaka), natomiast uczestnikami  programu Akademia el12 mogą być nauczyciele i uczniowie: Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, Zespołu Szkół nr 4 z Wrocławia a od 1 września 2014 również z Zespołu   Szkół Elektrycznych nr 1 z Krakowa i Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych z Katowic.

5 września 2014 r. została podpisana odnowiona umowa między szkołami a Przedsiębiorstwem el12. Firma to sieć hurtowni elektrycznych założona w 2003r. Obecnie posiada 9 oddziałów handlowych w całej Polsce. Głównym zadaniem jest sprzedaż artykułów elektrotechnicznych bezpośrednio i za pośrednictwem Internetu (www.sklep.el12.pl). Ponadto rozwija działalność szkoleniową z obszaru elektryki dla pracowników, klientów i uczniów.

Celem Programu jest przyspieszenie procesu praktycznego poznania branży elektrycznej  przez uczniów szkół o profilach elektrotechnicznych i pochodnych. Organizator podejmuje różnorodne działania przy współudziale Partnerów handlowych:

  • konkursy i zadania na platformie internetowej
  • organizację prezentacji i szkoleń poszerzających wiedzę o renomowanych producentach i ich produktach
  • organizację wycieczek edukacyjnych dla najbardziej aktywnych uczestników Programu
  • inne niestandardowe działania.

W roku szkolnym 2014/15 pierwszym akcentem współpracy jest sponsorowana przez firmę „Ergom” wycieczka klasy 4B na Międzynarodowe Targi Energetyczne „Energetab 2014” – 16 września 2014.

Uczniów zapraszamy do logowania się  na stronę firmy el12 (www.akademiael12.pl/) a następnie do udziału w programie „Akademia el12”. Na najlepszych czekają nagrody fundowane przez firmę jak również uznanie aktywności przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Aby dowiedzieć się więcej o Przedsiębiorstwie el12 wejdź na www.el12.pl.

Dodatkowo …

http://elektryk.opole.pl/z-zycia-szkoly/orkiestra/1249-fonograficzny-pozytywny-przeplyw-energii

Płytę można otrzymać o w siedzibie firmy el12 www.el12.pl/11/kontakt.html