PROJEKT wspiera Ligę Robotów i Robotyków z Elektryczniaka

Pod koniec listopada uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu należący do kółka robotycznego mieli okazję odwiedzić firmę inżynierską PROJEKT, która wyspecjalizowana jest w dostawach usług i towarów dla przemysłu high-tech. W czasie spotkania wysłuchali ciekawego wykładu oraz zapoznali się ze specyfiką produkcji. Mogli obejrzeć z bliska komponenty automatyki przemysłowej oraz produkowane prototypowe maszyny, a także poznać zastosowanie aplikacji z wykorzystaniem robotów przemysłowych.

W czasie spotkania, na którym obecny był dyrektor Zespołu Dariusz Dobrowolski oraz nauczyciel Artur Rapiński omówiono zasady dalszej współpracy z przedsiębiorstwem PROJEKT. Na koniec spotkania Prezes Zarządu Pan Tomasz Pułtorak przekazał uczniom Zespołu dwa zestawy robotów Lego Mindstorms EV3 oraz obiecał wsparcie finansowe dla konstruktorów bardziej zaawansowanych systemów robotycznych. Dodatkowo firma PROJEKT objęła patronatem Koło Robotyczne Elektryczniaka.