Uroczyste otwarcie nowej pracowni

27 lutego 2013 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie pracowni  systemów alarmowych ramach projektu eduSatel.

W uroczystości udział wzięli: Dyrektor Wydziału Wspomagania i Strategii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Opolu – Pani Aurelia Stępień, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty - Pani Krystyna Dworecka, Inspektor ds. szkół ponadgimnazjalnych – Pani Kinga Pierzak-Kostuś, Dyrektor  Zespołu Placówek Oświatowych w Opolu – Pan Andrzej Leszczyński, Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych - Pan Bogusław Januszko, Dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu - Pan Roman Głód a także przedstawiciele Politechniki Opolskiej - Prorektor ds. dydaktyki – prof. dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska oraz Dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki - prof. dr hab. inż. Marian Łukaniszyn.

Obecni byli także przedstawiciele firm: El12, Unitrez elektronik , GENIUS, TECHKAM oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.

Koordynatorem projektu  z ramienia firmy Satel był  Pan Maciej Domagalski.

Na wstępie zaproszonych gości gorąco powitał Dyrektor Pan Dariusz Dobrowolski, który następnie przedstawił w paru słowach cel tworzenia nowej pracowni. Po przywitaniu odbyła się prezentacja firmy Satel i urządzeń, które znajdują się w ofercie. Zebrani goście mieli okazję zobaczyć demonstrację systemu alarmowego. Prowadzący połączył się zdalnie z własnym domem i wykorzystując urządzenia tam zamontowane pokazał jak pracuje w pełni skonfigurowany system i jaką posiada funkcjonalność. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie oglądających.

Podczas uroczystości już w samej pracowni symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Pani Krystyna Dworecka, Pan Dariusz Dobrowolski i Pan Maciej Domagalski.

Po zakończeniu części oficjalnej nawiązała się interesująca dyskusja, podczas której padało wiele ciekawych pytań. Zajęcia w pracowni rozpoczną się już w marcu 2013 roku i będą w nich brali udział zarówno uczniowie klas III i IV o profilu technik: elektronik, teleinformatyk jak i uczniowie klas o profilu informatycznym.

Dodatkowo w ramach tworzonego koła zainteresowań, z pracowni będą mogli korzystać uczniowie ze wszystkich klas.