Elektryczniak trzecią siłą w województwie w drużynowych biegach przełajowych.

Pomimo nauki zdalnej nasi sportowcy nie próżnują. W czwartek wzięli udział w wojewódzkich drużynowych biegach przełajowych online. 11 szkół z całego województwa rywalizowało korespondencyjnie w tych nietypowych zawodach przełajowych. Zawodnicy mieli do pokonania 1500 metrów w swoim miejscu zamieszkania, mierząc trasę i czas za pomocą aplikacji. Ze względu na sztywno wyznaczoną godzinę startu - 16.00, nie wszyscy nasi najlepsi zawodnicy mogli wystartować. Nie mniej jednak udało się zebrać w ostatniej chwili drużynę 6 osób, które pobiegły same i przesłały wyniki do organizatora, którym był Szkolny Związek Sportowy "Opolskie". Cztery najlepsze wyniki były brane do klasyfikacji drużyny. Nasi uczniowie zajęli w tych zawodach 3 miejsce, co jest potwierdzeniem, że Nasza szkoła liczy się w województwie w tej dyscyplinie sportu. Dla przypomnienia: 2 lata temu byliśmy mistrzami województwa i brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w drużynie przełajowej.

Skład brązowych medalistów: Jakub Nakonieczny, Piotr Bieszczad, Oliver Sowa, Paweł Mika, Marcin Zabłocki i Łukasz Jurczyk.

dyplom sport