Elektryczniak drugi na Mundialu :)

Uwaga!!! Szkolna drużyna piłki nożnej  naszego Elektryczniaka zdobyła tytuł „Wicemistrzów Świata”. Niewiarygodne? Tak!!..ale zacznijmy od początku.

W dniu  11 czerwca w Strzelcach Opolskich odbyły się Piłkarskie Mistrzostwa Szkół – „Mały Mundial św. Jacka”. Impreza, która w tym roku miała swoją III edycję zbiegła się z innym ważnym wydarzeniem sportowym „Piłkarskimi  Mistrzostwami  Świata” w Brazylii. Z tego właśnie powodu turniej ,w którym uczestniczyła nasza drużyna przybrała formułę „Małego Mundialu”. Uczestnikami zawodów byli uczniowie szkół ponad gimnazjalnych i  szkół wyższych z województwa Opolskiego i Śląskiego. Każda drużyna uczestnicząca w turnieju losowała swojego odpowiednika spośród prawdziwych uczestników Mistrzostw Świata. Naszej ekipie przypadł zaszczyt reprezentować drużynę Wybrzeża kości Słoniowej (WKS).

Spośród 16tu drużyn biorących udział w turnieju utworzono 4 grupy eliminacyjne  po 4 zespoły w każdej grupie. Elektryczniak znalazł się w grupie C. Naszymi przeciwnikami były szkoły z Bytomia (Grecja), Krapkowic (Japonia) i Strzelec Opolskich(Kolumbia).

Mecze w grupie były zacięte i wyrównane a „Elektryczni”z każdym spotkaniem coraz bardziej się rozkręcali. W pierwszym meczu odprawili z kwitkiem Japonię 1:0 (bramka Piela), w drugim spotkaniu ograli Kolumbię 2:1(bramki: Piecha, Szymaniec)a w ostatnim meczu grupowym wygrali pewnie z Grecją 6:0 (Piela, Ścigała, Kowalczykx2, Piechax2 ) i z kompletem punktów awansowali do następnej fazy mistrzostw.

Faza pucharowa mistrzostw jest zwykle najbardziej emocjonująca, bo drużyna przegrywająca musi pożegnać się z turniejem.  Też tak było i tym razem. Elektryczniak trafił na drużynę Kostaryki (ZS Ekonomicznych Gliwice). Mecz był bardzo wyrównany i rozstrzygnięcie padło dopiero w rzutach karnych. Upragnionego gola na wagę zwycięstwa strzelił Dawid Kowalczyk i mogliśmy się cieszyć z awansu do półfinału (4:3).

Rywalem naszej drużyny w półfinale zawodów była Chorwacja (Wyższe Seminarium duchowne Opole)Mecz dostarczył wielu emocji i zmieniających się nastrojów ale ostatecznie to Elektryczniak  wygrał 3:2 (Kowalczykx2, Grobosz)i wywalczył sobie prawo do gry w finale.

A mecz finałowy był prawdziwym piłkarskim horrorem..i widowiskiem, które mogło zadowolić nawet najbardziej wymagającego kibica. Po dogrywce, która nie przyniosła rozstrzygnięcia 2:2 (Piela, Grobosz)sędzia zarządził rzuty karne. Niestety tym razem nasz przeciwnik ZSP Zawadzkie (Włochy)okazał się skuteczniejszym egzekutorem rzutów karnych i ostatecznie wygrał 3:2.

I już na koniec relacji ciekawostka: jedną z nagród jaką zdobyli piłkarze Elektryczniaka to słynna piłka BRAZUCA , ta którą grają drużyny na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Piłkę jak i piękny puchar można podziwiać w gablocie szkolnej obok Sali gimnastycznej.

A oto uczniowie biorący udział w turnieju:

Jankowski Łukasz 3BT, Kowalczyk Dawid 3CT, Grobosz Rafał 3CT, Grobosz Dawid 3CT, Szymaniec Mateusz 3BT, Piela Mateusz 2BT, Piecha Michał 2BT, Ścigała Michał 1FT, Mikuszka Kamil 1FT. Opiekun Jarosław Stykała.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wspaniałą sportową walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły. Dzięki!!!

mun01