I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w Opolu w roku szkolnym 2013/2014

24 czerwca w opolskim ratuszu odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół opolskich. W kategorii chłopców w szkołach ponadgimnazjalnych zwyciężył Elektryczniak, a za nim uplasowały się PLO nr II i PLO nr VI. To udany powrót naszej szkoły na fotel lidera w Opolu w sporcie chłopców po trzyletniej przerwie spowodowanej zawieszeniem współzawodnictwa sportowego na tym poziomie edukacji. Nie przeszkodziło to jak widać w  utrzymaniu wysokiego poziomu sportowego naszych uczniów oraz bardzo dobrej pracy nauczycieli, którzy przygotowywali ich do zawodów międzyszkolnych. Współzawodnictwo sportowe obejmowało 14 dyscyplin, w których rywalizowaliśmy z 14 szkołami w Opolu.

Poniżej przedstawiamy osiągnięcia sportowe naszych uczniów w Mistrzostwach Opola:

I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych – opiekun Natalia Skowron

III miejsce w indywidualnych biegach przełajowych – opiekun Natalia Skowron

II miejsce w piłce nożnej – op. Tomasz Kaleta i Jarosław Stykała

III miejsce w koszykówce – op. Krzysztof Kamieniak

II miejsce w siatkówce – op. Bogusław Rączka

IV miejsce w piłce ręcznej – op. Henryk Zajączkowski

II miejsce w tenisie stołowym – op. Waldemar Dobrowolski

I miejsce w pływaniu – op. Wiktoria Weselak Antoszczyk

II miejsce w badmintonie – op. Wiktoria Weselak Antoszczyk

III miejsce w szachach – op. Andrzej Olszowski

II miejsce w lekkoatletyce – op. Natalia Skowron

II miejsce w siatkówce plażowej – op. Bogusław Rączka

Osiągnięcia sportowe naszych uczniów w Mistrzostwach Województwa:

II miejsce w biegu przełajowym – Adam Tront (kl. 3at)

II miejsce w lekkoatletyce w biegu na 3000 m – Adam Tront

Ponadto braliśmy udział w zawodach okazjonalnych, m. in.:

III miejsce w turnieju siatkówki w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki na UO – op. B. Rączka

II miejsce w turnieju piłkarskim o Puchar św. Jacka w Strzelcach Opolskich – op. J. Stykała

Wszystkim uczniom dziękuję za godne reprezentowanie szkoły na arenach sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali kilka imprez rekreacyjnych dla uczniów:

• Turniej Mikołajkowy Klas Pierwszych w Siatkówkę
  • Wyjazd narciarski do Zieleńca