Wicemistrzostwo siatkarzy plażowych na „Błękitnej Fali”

stk

11 czerwca sportowcy Naszej szkoły reprezentowali Elektryczniak w ostatnich tym roku szkolnym zawodach sportowych, z których przywieźli srebrne medale. Należą się im wielkie słowa uznania, gdyż w tak gorącym okresie zaliczeniowym potrafili znaleźć czas na sport. Gorąco było również na boiskach – w  35 stopniowym upale siatkarze rywalizowali o Mistrzostwo Opola w Siatkówce Plażowej na nowych dwóch boiskach na basenie „Błękitna Fala” w Opolu.

Siatkarze bronili tytułu Mistrza Opola z ubiegłego roku. W tym roku reprezentowały nas dwie pary: Łukasz Gajda (3a) z Mateuszem Ogórkiem (2d) oraz Grzegorz Baran (1d) z Mateuszem Sałaciakiem (1c). Zawody rozgrywane były systemem brazylijskim (do dwóch przegranych) – jeden set do 21 punktów. Rywalizowało 12 par ze szkół Opola.

Nasze pary po lekkim falstarcie, gdzie przegrały swe pierwsze pojedynki przystąpiły do odrabiania strat. Udało się to zwłaszcza parze Gajda/Ogórek, która wygrała 4 kolejne pojedynki i awansowała do ścisłego finału. Tam jednak uległa parze z PLO nr II, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza Opola w siatkówce plażowej. Ich młodsi koledzy odpadli po drugiej porażce z turnieju.

Chciałbym gorąco podziękować wszystkim reprezentantom szkoły w siatkówce, którzy w mijającym roku szkolnym zdobyli dwa tytuły Wicemistrza Opola – wyżej opisany i w odmianie siatkówki halowej. Szczególne podziękowania kieruję do naszych tegorocznych absolwentów: Szymona Zamszyna i Adriana Barana z klasy 4at, Piotra Bieni z klasy 4bt i Fabiana Heczko z klasy 4et.