II Tydzień Sportu w Elektryczniaku zakończony!

W piątek 6 czerwca 2014 r. meczem piłki nożnej zakończył się II Tydzień Sportu w naszej szkole. To wydarzenie sportowe połączone było z projektami „Szkoła bez przemocy”, „Kibicuje fair play” oraz „Stop zwolnieniom z WF-u”,  w których uczestniczy nasza szkoła. Patronat honory objął dyrektor Opolskiego Elektryczniaka - Dariusz Dobrowolski. Turniej oprócz realizacji założeń programowych wspomnianych wyżej projektów miał na celu propagowani wartości sportowych wśród uczniów oraz integracji środowiska uczniowskiego oraz nauczycielskiego.

Turniej odbywał się w 3 dyscyplinach sportowych. 2 czerwca br. w szkolnej sali gimnastycznej odbył się pierwszy mecz między reprezentacją uczniów a reprezentacją nauczycieli w koszykówce. Po bardzo wyrównanym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie sportowym drużyna nauczycieli musiała uznać wyższość „teamu” uczniowskiego, który zaledwie 3 punktami pokonał nauczycieli.

Kolejną rywalizacją sportową była siatkówka w sali gimnastycznej naszej szkoły. Reprezentacja nauczycieli, bo emocjonujących wymianach, ostatecznie uległa uczniowskiej reprezentacji, która wygrała trzy sety.

Na zakończenie II Tygodnia Sportu, w piątek 6 czerwca br. odbył się mecz piłki nożnej na „Orliku” przy Uniwersytecie Opolskim. W tej dyscyplinie sportowej reprezentacja nauczycieli przegrała z drużyną uczniów 1 bramką.

Cieszy fakt, że wszystkie spotkania sportowe stały na wysokim poziomie. Warto podkreślić, że drużyna nauczycieli, często reprezentowana była przez tych samych nauczycieli (Henryk Zajączkowski, Krzysztof Kamieniak, Bogusław Rączka, Waldemar Dobrowolski, Tomasz Kaleta, Jarosław Stykała, Michał Dziubałtowski, Rafał Chwaliński, Piotr Dobrowolski).Reprezentacje uczniów w poszczególnym dyscyplinach sportowych pokazały bardzo wysoki poziom, co widać po wynikach sportowych – widać, że umiejętności zdobywane na zajęciach z WF-u jak również na zajęciach dodatkowych są bardzo owocne. Fantastyczny doping zaprezentowały poszczególne klasy, które uczestniczyły w meczach demonstrując wysoką kulturę sportową.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji II Tygodnia Sportu w Opolskim Elektryczniaku. Poszczególnym reprezentacją, w skład których wchodzili uczniowie naszej szkoły gratuluje fantastycznych wyników sportowych. Głęboko wierze, że ten turniej wejdzie na stałe w kalendarz szkolny i będzie piękną lekcją o wartościach w sporcie. Dyrektor Dariusz Dobrowolski