Srebrna drużyna Mistrzostw Opola w badmintonie !!!

Dnia 29.04.2014r. w PSP nr 28 w Opolu odbyły się Mistrzostwa Opola w badmintonie szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku po eliminacjach wewnątrzszkolnych, które zostały rozegrane 24.04.2014r. w Zespole Szkół Elektrycznych zostali wyłonieni najlepsi  dwaj reprezentanci szkoły. Po kilkuletniej przerwie ponownie do gry włączyła się nasza szkoła w silnym składzie Krzysztof Krancioch z  kl. III FT oraz Michał Kalinowski z kl. I DT .

Do Turnieju o Mistrzostwo Opola zgłosiło się 6  drużyn męskich i 5 drużyn żeńskich, każda opolska szkoła mogła maksymalnie wystawić  jedną drużynę składającą się z dwóch zawodników w każdej z kategorii.

Grupa męska została podzielona na dwie podgrupy. Elektryczniak po losowaniu znalazł się w grupie wraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych oraz z Zespołem Szkół Zawodowych im. S. Staszica. Rozgrywki prowadzone były wg systemu

A- X , B - Y,  AB – XY. Pierwszy mecz został rozegrany z Ekonomikiem i zakończył się przegraną w I secie, natomiast w kolejnych setach zawodnicy Elektryczniaka pokazali klasę wygrywając pierwszy mecz. Kolejny mecz także nie należał do prostych. Rakieta A przegrała swój pojedynek jednak nie wszystko było stracone gdyż rakieta B wygrała swoje starcie i o zwycięstwie zadecydował debel, który zakończył się zwycięstwem jednocześnie dając wyjście z grupy z pierwszego miejsca. W półfinale przyszło się zmierzyć z

PLO nr 5 i niestety tym razem po zaciętej rywalizacji nie udało się i mecz zakończył się porażką, jednak drugie starcie po wyciągniętych wnioskach okazało się bardziej udane i  w konsekwencji o zwycięstwie zadecydował debel. W dwóch kolejnych setach dzięki tej wygranej drużyna Elektryczniaka awansowała do finału, gdzie pozostało się zmierzyć z silnymi przeciwnikami z Zespołu Szkół Mechanicznych. Pomimo zaciętej walki i  mocnej wiary w zwycięstwo nie udało się pokonać rywala. Przeciwnik tym razem okazał się lepszy. Jednakże drugie miejsce i tym samym v-ce Mistrzostwo Opola okazało się ogromnym sukcesem. Nasza szkoła pokazała, że mamy znakomitych i walecznych badmintonistów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

bad01

badminton-dyplom