Sport to wartość- konferencja z udziałem Opolskiego Elektryczniaka

Uczniowie klasy 2at uczestniczyli 13 maja 201 4 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej w konferencji „Sport jako wartość”. Konferencja stanowiła podsumowanie konkursu wiedzy dla szkół: „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” , który odbył się w kwietniu w Opolu z udziałem ponad 900 uczniów ze szkół ponadgimnazjalny naszego województwa jak i sąsiednich województw. Przypomnijmy, że uczniom naszej szkoły (Kacper Gołaszewski-Siwiak (II at), Michał Piekarczyk (II ct), Adrian Szwalbe (II ct) Szymczak Krzysztof (2ct), Kokot Florian (II at) udało się zakwalifikować do finału tej Olimpiady, zajmując miejsca zaraz za laureatami tego konkursu.

Gościem specjalnym konferencji oraz panelu dyskusyjnego był znany dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz. Referaty wygłosili też prof. Andrzej Pawlucki, profesor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i ks. Edward Pleń, krajowy kapelan sportowców, który opowiadał o Igrzyskach Olimpijskich w Sochi, pokazując zdjęcia oraz film dotyczący sukcesu kadry skoczków narciarskich, a szczególnie Kamila Stocha.

W sporcie istnieje bardzo duża pokusa, by osiągnąć sukces za wszelką cenę - podkreślał Przemysław Babiarz. Redaktor sportowy TVP przypomniał choćby słynne zagranie ręką Diego Maradony w meczu Argentyny przeciwko Anglii w 1986 roku na Mundialu w Meksyku.

Oprócz wykładów naukowych odbyła się dyskusja panelowa z udziałem mistrzów sportu opolskiego Bartłomiejem Bonkiem, Piotrem Gackiem i Wojciechem Tycem.

Na zakończenie obyło się wręczenie nagród laureatom Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie.