Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu

29 kwietnia br. w Naszej szkole w ramach Dnia Otwartego odbył się Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Do zawodów zgłosiły się 4 reprezentacje z gimnazjów w Zimnicach Wielkich, Graczy oraz PG nr 7 i nr 9 z Opola. Stawkę uczestników uzupełniła reprezentacja klas pierwszych Elektryczniaka.

Turniej otworzył dyrektor Dariusz Dobrowolski, po czym swymi umiejętnościami żonglerskimi popisał się tegoroczny maturzysta, uczestnik programu telewizyjnego „Mam talent” Krzysztof Riewold. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W każdym zespole występowały również dziewczęta, co było niewątpliwą atrakcją w Naszej „męskiej” szkole. Rozegrano w sumie 10 meczów, które przysporzyły wiele emocji.

Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Graczy, tegoroczni finaliści Mistrzostw Województwa Gimnazjów w Siatkówce. Wygrali wszystkie mecze po 2-0. Drugie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z PG nr 7 z Opola, a trzecie z Zimnic Wielkich. Nasz zespół występował poza konkursem, tzn. nie liczono uzyskanych przez niego wyników do końcowej klasyfikacji. Mimo, że nasi uczniowie są o rok starsi od gimnazjalistów mieli jednak problemy z dobrze grającymi gośćmi. Wygrali jedno spotkanie 2-0 z PG nr 9, natomiast ulegli 1-2  Zimnicom i PG nr 7 oraz 0-2 Graczom. Pamiątkowy puchar oraz medale wręczył ich zdobywcom dyrektor Naszej szkoły oraz zaprosił już za rok na kolejną edycję tych zawodów.

Końcowa kolejność turnieju:

1. PG Gracze: Paulina Kowalska, Anna Zawiła, Szymon Gut, Jacek Zemlik, Dawid Kamoń, Gracjan Rak, Arkadiusz Jarzębski, Mateusz Furyk, opiekun Wiesław Nicpoń.
  2. PG nr 7 Opole
  3. PG Zimnice Wielkie
  4. PG nr 9 Opole

Nasz zespół wystąpił w składzie: Jakub Henek, Robert Maczurek (1et) Mateusz Sałaciak, Kamil Ułan (1 ct), Grzegorz Baran, Magdalena Ćwiertnia, Katarzyna Kreis (1dt), Damian Labisz, Michał Ścigała (1ft), Dariusz Modrak (1bt).

Zawody pomagali sędziować siatkarze ze starszych klas: Łukasz Gajda (3at), Patrick Galowy (2bt) i Mateusz Ogórek (2dt), a sekretariat zawodów prowadzili Michał Szymaniec i Damian Skrzypczyk (2at). Wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju składam serdeczne podziękowania i zapraszam w przyszłym roku na kolejne zawody siatkówki w Elektryczniaku.