„Szkoła w ruchu” i pierwsza edycja „Elektryk Cup” w siatkówce

Obecny rok szkolny Ministerstwo Edukacji ogłosiło rokiem „Szkoły w ruchu”. Nawiązując do tej akcji w Naszej szkole odbyła się trwająca przez 3 miesiące pierwsza edycja Elektryk Cup czyli Mistrzostw szkoły w siatkówce. Do zawodów zgłosiło się 16 klas czyli ponad jedna trzecia wszystkich oddziałów. Reprezentanci tych klas rywalizowali systemem brazylijskim zapożyczonym z rozgrywek siatkówki plażowej. Druga porażka eliminowała zespół z rozgrywek. Rozegrano w sumie 30 spotkań od połowy stycznia do turnieju finałowego, który odbył się 15 kwietnia. Mecze odbywały się  2-3 razy w tygodniu i przysporzyły wiele emocji ich uczestnikom.

Nie brakowało niespodzianek, m. in. wygranej w pierwszym spotkaniu klasy 1bt z 4dt, która jednak w dalszej fazie wygrała swoje spotkania i awansowała do turnieju finałowego. Dodać trzeba, że obie klasy to zwycięzcy Turnieju Mikołajkowego Klas Pierwszych z ubiegłego roku i sprzed 4 lat. Turniej ten już od 21 lat rozgrywany jest w Naszej szkole. Mam nadzieję, iż Elektryk Cup będzie również cykliczną imprezą. Duże brawa należą się jedynej w stawce 15 klas technikum klasie 1a Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy dzielnie walczyli ze swymi starszymi kolegami. Do turnieju finałowego, który odbył się w środę przed feriami wielkanocnymi awansowały jako niepokonani klasy 4at i 2bt oraz 4dt i 3ct z jedną porażką na koncie.

Najciekawszym spotkaniem okazał się pierwszy półfinał pomiędzy 4at i 4dt, który zakończył się zwycięstwem 2-0 mechatroników z 4at. Nie brakowało również emocji w drugim półfinale pomiędzy 2bt i 3 ct. Elektrycy z 2bt wygrali go 2-1. Mecz o trzecie miejsce wygrali informatycy z klasy maturalnej i oni odebrali brązowe medale. Mecz o 1 miejsce to pojedynek, który rozstrzygnął się dopiero w tiebreaku. Mechatronicy z klasy maturalnej  wygrali go 2-1 zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Szkoły i złote medale. Srebro zawisło na szyjach elektryków z 2bt. Okazałe medale wręczył ich zdobywcom dyrektor Elektryczniaka Pan Dariusz Dobrowolski.

Reasumując należy przyznać, iż pierwsza edycja Elektryk Cup spełniła swe cele: „szkoła była w nieustannym ruchu” przez trzy miesiące, a uczniowie żywo interesowali się przebiegiem rozgrywek. Podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego: Jarosławowi Stykale i Waldemarowi Dobrowolskiemu oraz wszystkim miłośnikom siatkówki, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy.

Kolejność końcowa Elektryk Cup”:

1. Klasa 4at (Szymon Zamszyn, Adrian Baran, Paweł Leżuch, Bartek Szczepucha, Łukasz Dziwański, Patryk Herrmann, Mateusz Litwinowicz, Piotr Gala)
2. Klasa 2bt
3. Klasa 4dt
4. Klasa 3ct

A już 29 kwietnia kolejna impreza siatkarska w Elektryczniaku: Turniej Gimnazjów o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. W turnieju wystąpią m.in. gimnazja z Graczy, Zimnic Wielkich, Opola oraz reprezentacja klas pierwszych z Naszej szkoły.