Mistrzostwa Opola w Pływaniu – złota sztafeta !!!

W dniu 19.03.2014r. odbyły się Mistrzostwa Opola w pływaniu szkół ponadgimnazjalnych. Zawody były rozgrywane na pływalni w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu w czterech konkurencjach; 8x50 sztafeta stylem dowolnym, 50 m. styl dowolny, 50 m. styl klasyczny, 50m. styl grzbietowy. Do rywalizacji przystąpiło 8  opolskich szkół .

Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów biorących udział w zawodach w różnych konkurencjach pływackich.

Elektryczniak w mocnym składzie sztafety 8x50 m stylem dowolnym:

1. Mariusz Setnicki kl. III AT
2. Hubert Dęga kl. IV FT
3. Marcin Nowak kl. II CT
4. Jakub Konicki kl. II ET
5. Patryk Andrusiów kl. II DT
6. Grzegorz  Baran kl. I DT
7. Michał Brzoza kl. II ET
8. Paweł   Markuszewski  kl. IV CT
Rezerwa; Mateusz Olech   kl. I AT, Tomasz Śmigielski kl. I AZ

przystąpił do zaciętej walki obrony tytułu Mistrza Opola z 2013r. Nasi uczniowie po raz koleiny z rzędu nie mieli sobie równych, uzyskując łączny czas 04:09;95 zdeklasowali rywali i zwyciężyli z dużą przewagą.

Znakomicie spisał się również Hubert Dęga na dystansie 50 m. stylem grzbietowym z czasem 00:35;82 uplasował się na III pozycji. Na tym samym dystansie tuż  za szkolnym kolegą na IV miejscu przypłynął Marcin Nowak z czasem 00:37;50.

Pozostałe wyniki:

50m. stylem klasycznym

VI m. Paweł Markuszewski z czasem 00:44;04
VII m. Tomasz  Śmigielski  z czasem 00:45:04

50m. stylem dowolnym

IV   Mariusz  Setnicki  z czasem  00:29;24
V    Patryk Andrusiów  z czasem 00:29:24
VII  Mateusz Olech      z czasem  00:30:23

Zawody zostały rozegrane w sportowym duchu rywalizacji z zachowaniem zasad fair play. Wszystkim pływakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz powtórzenia wyniku w przyszłym roku!!

dyplom-plywanie