Wicemistrzowie siatkówki pokonali mistrzów Opola

a

To możliwe? W sporcie wszystko jest możliwe. Ale zacznijmy od początku. 30 stycznia w PLO nr VI w Opolu odbył się finałowy turniej Mistrzostw Opola w siatkówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych, w którym wzięły udział reprezentacje gospodarzy, PLO nr II, ZSZ im. Staszica i Elektryczniaka. Gospodarze awans do turnieju uzyskali wygrywając turniej barażowy, natomiast pozostałe drużyny awansowały bezpośrednio do finałów wygrywając swe grupy eliminacyjne.

22 stycznia w Naszej szkole rozegrano jedną z grup eliminacyjnych, w którym podejmowaliśmy Mechaniczniaka, PLO nr I i PLO nr III. Wszystkie spotkania wygraliśmy po 2-0. Do finałów w PLO nr VI przystępowaliśmy pełni nadziei na odzyskanie po czterech latach Mistrzostwa Opola w siatkówce. Na drodze tej nasi zawodnicy widzieli głównego przeciwnika - PLO nr II, który teoretycznie dysponował najlepszym składem zawodniczym. Dlatego też z powodu słabej koncentracji w pierwszym meczu turnieju zanotowali falstart, przegrywając z zespołem ZSZ im. Staszica 1-2. Turniej można było jeszcze wygrać wygrywając dwa kolejne spotkania po 2-0. Z PLO nr VI zrealizowaliśmy plan.

Ostatnie spotkanie z PLO nr II było godne finału. Nasi siatkarze pod wodzą kapitana Szymona Zamszyna mecz rozpoczęli niezwykle zdeterminowani i dzięki znakomitej grze wygrali dość szybko pierwszego seta. W drugim secie dalej nie zwalniali tempa prowadząc dość długo kilkoma punktami. W końcówce jednak zawodnicy PLO nr II odrobili straty doprowadzając do stanu 1-1 w setach i tiebreaka. W decydującym secie początkowy wynik 6-0, 8-2, potem 12-8 zapowiadał szybki triumf, jednak końcówka seta była dość nerwowa, zakończona jednak sukcesem naszych siatkarzy. Po meczu cieszyły się obie drużyny. Nasza ze zwycięstwa nad PLO nr II oraz licealiści z Dwójki z wygrania turnieju, którzy dzięki lepszemu stosunkowi setów w turnieju zdobyli tytuł mistrzowski. Elektryczniakowi przypadły srebrne medale, a zespołowi ZSZ im. Staszica brązowe.

Nasza szkołę reprezentowali: Szymon Zamszyn, Adrian Baran (obaj z klasy 4at), Piotr Bienia (4bt), Fabian Heczko (4et), Łukasz Gajda (3at), Patrick Galowy (2bt), Michał Nachtygal (2ct), Mateusz Ogórek (2dt), Przemysław Kłopotowski (2et), Jakub Henek (1et) i Grzegorz Baran (1dt).

Wszystkim zawodnikom dziękuję za ofiarną grę i wierzę, że niedługo wrócimy na tron mistrzowski.

PS. Elektryk Cup czyli Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce są już po pierwszej rundzie. Do zawodów przystąpiło 16 klas, które grają systemem brazylijskim, zapożyczonym z rozgrywek siatkówki plażowej. Druga porażka zespołu w zawodach powoduje odpadnięcie z nich. Do rozegrania jest 30 meczów, które rozgrywane są w środy i czwartki o godz. 15.00. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów i jak do tej pory są dość wyrównane. Następna runda rozpoczyna się 6 lutego, szczegóły na tablicy ogłoszeń koło sali gimnastycznej.