I Tydzień Sportu w Elektryczniaku zakończony!

W piątek 14 czerwca 2013 r. meczem w siatkówkę zakończył się I Tydzień Sportu w naszej szkole. To wydarzenie sportowe połączone było z projektami „Szkoła bez przemocy” oraz  „Kibicuje fair play”, w których uczestniczy nasza szkoła. Patronat honory objął dyrektor Opolskiego Elektryczniaka – Dariusz Dobrowolski. Turniej oprócz realizacji założeń programowych wspomnianych wyżej projektów miał na celu propagowani wartości sportowych wśród uczniów oraz integracji środowiska uczniowskiego oraz nauczycielskiego.

Turniej odbywał się w 4 dyscyplinach sportowych. 5 czerwca br. w szkolnej sali gimnastycznej odbył się pierwszy mecz między reprezentacja uczniów a reprezentacja nauczycieli w koszykówce. Po bardzo wyrównanym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie sportowym drużyna nauczycieli musiała uznać wyższość „teamu” uczniowskiego, który zaledwie 1 punktem pokonał nauczycieli.  7 czerwca br. na hali widowiskowo-sportowej KS Gwardia Opole odbyło się drugie sportowe spotkanie, tym razem w piłce ręcznej. Tutaj też nie brakowało emocji oraz walki, po ostatnim gwizdku sędziego (ten mecz sędziował zawodnik KS Gwardii Opole, Oskar Serpina) wynik był 20:20. Reprezentacja uczniów zremisowała z reprezentacja nauczycieli.

Kolejną rywalizacją sportową był mecz piłki nożnej, który odbył się 13 czerwca br. na „Orliku” przy Uniwersytecie Opolskim. Dopiero w tej dyscyplinie sportowej reprezentacja nauczycieli wygrała z drużyną uczniów 4:2. Na zakończenie I Tygodnia Sportu, w piątek 14 czerwca odbył się mecz siatkówki w sali gimnastycznej naszej szkoły. Po bardzo dobrym spotkaniu, stojącym na wysokim poziomie zwyciężył drużyna nauczycieli, pokonując reprezentacja uczniów 2:1.

Cieszy fakt, że wszystkie spotkania sportowe stały na wysokim poziomie. Warto podkreślić, że drużyna nauczycieli, często reprezentowana była przez tych samych nauczycieli (Henryk Zajączkowski, Krzysztof Kamieniak, Bogusław Rączka, Waldemar Dobrowolski, Tomasz Kaleta, Jarosław Stykała, Robert Moch, Andrzej Dobranowski, Michał Dziubałtowski, Rafał Chwaliński, Piotr Dobrowolski).Reprezentacje uczniów w poszczególnym dyscyplinach sportowych pokazały bardzo wysoki poziom, co widać po wynikach sportowych – widać, że umiejętności zdobywane na zajęciach z WF-u jak również na zajęciach dodatkowych są bardzo owocne. Fantastyczny doping zaprezentowały poszczególne klasy, które uczestniczyły w meczach demonstrując wysoką kulturę sportową.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji I Tygodnia Sportu w Opolskim Elektryczniaku. Poszczególnym reprezentacją, w skład których wchodzili uczniowie naszej szkoły gratuluje fantastycznych wyników sportowych. Głęboko wierze, że ten turniej wejdzie na stałe w kalendarz szkolny i będzie piękną lekcją o wartościach w sporcie. Podsumowanie I Tygodnia Sportu odbędzie się podczas Uroczystości zakończenia roku szkolnego. Dyrektor Dariusz Dobrowolski