Międzyszkolny Turniej Bowlingowy

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu wraz z kręgielnią FitLife zaprosiła  uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego do udziału w niezwykle zabawowych rozgrywkach bowlingowych pod nazwą „Tym razem możesz lecieć w kulki”. Spotkania  miały charakter amatorski, łączący w sobie zarówno elementy rozrywki jak i rywalizacji sportowej. Do zawodów zgłosiło się 17 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych Opolszczyzny. Przed zawodami finałowymi mogliśmy nieodpłatnie skorzystać z kilku darmowych wejść na kręgielnię. Z Naszej szkoły w kręgle mieli okazję zagrać uczniowie z klas 2ft, 3at, 3bt, 3ct, 3dt, 4dt. Odbyliśmy w sumie 5 treningów, w których uczestniczyło około 50 uczniów. Z nich wyłoniła się 5-osobowa reprezentacja, która reprezentowała Elektryczniak w turnieju finałowym 22 maja.

Zawody zdominowały szkoły z Opola, które miały do wykonania 3 rundy rzutów przez każdego z zawodników. Po dwóch rundach byliśmy blisko nawet zwycięstwa w tych zawodach. Niestety zabrakło trochę „zimnej krwi” w ostatniej rundzie, która była słabsza w wykonaniu naszych zawodników.  W efekcie zakończyliśmy turniej na 4 miejscu. Zawody wygrała drużyna z PLO nr V w Opolu przed ZS Budowlanych i PLO nr I. Najlepiej z naszych uczniów wypadł Piotr Bienia z klasy 3bt i Mateusz Niewierkiewicz z 3ct. Ponadto w składzie Elektryczniaka byli jeszcze Paweł Markuszewski z 3ct, Robert Stankowski z 3bt i Mateusz Rzemykowski z 3dt. Opiekunem zawodników był Bogusław Rączka.

Słowa podziękowania należą się w tym miejscu organizatorowi, który udostępnił swój obiekt dla uczniów z Opolszczyzny. Niektórzy z nich po raz pierwszy mieli kontakt z tym sportem na tak profesjonalnym obiekcie. Wzorowo przygotowany turniej finałowy pozostawił niezapomniane wrażenia wśród uczestników i chęć wystartowania w podobnych zawodach w następnych latach.

Więcej informacji na stronie: http://kregle.opole.pl/