IV Turniej o Puchar Dyrektora PLO nr VI w Opolu

Reprezentanci Naszej szkoły w siatkówce zakończyli sezon wygrywając IV Turniej o Puchar Dyrektora PLO nr VI w Opolu, który odbył się 29 kwietnia. Jak co roku o tej porze były to ostatnie zawody siatkówki halowej (od maja zaczyna się sezon siatkówki plażowej), w których rywalizowały cztery szkoły: trzy licea - II, V, VI i Elektryczniak. Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym" do 2 wygranych setów, do 15 punktów.

Nasi zawodnicy wystartowali z lekkim falstartem przegrywając pierwszego seta z PLO nr II, lecz po zmianie ustawienia i większej mobilizacji do końca zawodów wygrywali kolejne partie, notując wygrane 2-1 z PLO nr II, 2-0 z PLO nr V i 2-0 z PLO nr VI. Zwłaszcza ten ostatni mecz był bardzo zacięty, gdyż my i "szóstka" byliśmy przed tym  meczem niepokonani. Od początku spotkania kontrolowaliśmy jego przebieg prowadząc kilkoma punktami. W końcówce drugiego seta mocne zagrywki występującego w drużynie PLO nr VI zawodnika AZS-u Opole doprowadziły do remisu 13-13. Po kolejnej  przerwie na żądanie dla naszego zespołu nastąpiła najbardziej zacięta walka pod siatką. Nasi chłopcy pokazali w tym momencie charakter wojowników i rozstrzygnęli seta i mecz na swoją korzyść.

W nagrodę otrzymali z rąk dyrektora PLO nr VI Piotra Szaforsa pamiątkowy puchar, a Szymon Zamszyn z klasy 3at nagrodę rzeczową dla najlepszego zawodnika Elektryczniaka. W składzie zwycięskiej drużyny wystąpili ponadto: Piotr Bienia (3bt), Łukasz Gajda (2at), Adrian Baran (3at), Patrick Galowy (1bt), Mateusz Ogórek (1dt), Przemysław Kłopotowski (1ft), Michał Nachtygal (1ct). Trenerem drużyny jest Bogusław Rączka.

Podsumowując tegoroczne zmagania siatkarzy, rozegrali oni 5 turniejów wygrywając dwa, dwa razy zajęli drugie miejsce i raz trzecie. Bilans meczów: 13 wygranych, 3 przegrane. Wszystkim uczniom reprezentującym szkołę należą się  podziękowania za ich wkład w sukcesy Elektryczniaka w siatkówce.

Sympatyków siatkówki plażowej zapraszamy po maturach na Mistrzostwa szkoły w tej dyscyplinie, które wyłonią dwa zespoły dwuosobowe na Mistrzostwa Opola szkół ponadgimnazjalnych. Szczegóły wkrótce na plakatach.