TURNIEJ NAUCZYCIELI W PIŁCE SIATKOWEJ

Trzy drużyny wzięły udział w I Turnieju Siatkówki Nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu. W zawodach rozgrywanych w sali gimnastycznej „Elektryczniaka” zwyciężyła drużyna „Przyjaciół Elektryczniaka” – Marek Mansfeld, Marek Ziomek, Kamil Ziomek, Tomasz Kaleta, Bogusław Rączka. Drugie miejsce zajęła drużyna „Wysportowanych Humanistów” – Henryk Zajączkowski, Jarosław Stykała, Dariusz Dobrowolski, Damian Stankowicz, Piotr Dobrowolski, trzecie drużyna „Zawodowych Informatyków” – Angelika Kimmel, Michał Dziubałtowski, Andrzej Dobranowski, Marek Nitsche, Krzysztof Kamieniak.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny „Zawodowych Informatyków” oraz „Wysportowanych Informatyków”. Poziom meczu był bardzo wyrównany. Na ataki Dziubałtowskiego, Nitsche i Kamieniaka odpowiadali raz po raz Stykała, Dobrowolski D. i Stankowicz. W bloku świetnie spisywali się Dobranowski wraz z jedyną przedstawicielką płci pięknej w osobie Angeliki Kimmel. Jednak w tym meczu fantastycznie dysponowany był libero Henryk Zajączkowski co pozwoliło przechylić szalę zwycięstwa na koszt drużyny „Wysportowanych Humnaistów”. „Zawodowi Informatycy” w drugim meczu podjęli walkę z drużyną „Przyjaciół Elektryczniaka”. Emocji tego spotkania nie da się opisać. Realizowane założenia taktyczne Krzysztofa Kamieniaka pozwoliły na wymianę punkt za punkt. Bardzo dobre spotkanie w drużynie „Przyjaciół Elektryczniaka” rozegrał Tomasz Kaleta, który swoimi wystawami obsługiwał Rączkę oraz przedstawicieli rodziny Ziomek. Profesjonalnymi zagraniami popisywał się mąż naszej polonistki Marek Mansfeld. Niestety w końcówce seta zwyciężyła drużyna „Przyjaciół”. W finale turnieju spotkali się dotychczasowi zwycięzcy. Poziom spotkania był bardzo wysoki, co potwierdzić mogą nasze nauczycielki, które zaszczyciły nas swoją krótką obecnością. Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi drużyny gości. Nie pomagały bloki Dobrowolskich: Darka i Piotra. Nawet nasz najwyższy zawodnik (latał ponad siatką) Jarek Stykała, który był nie do zatrzymania w tym dniu – to wszystko nie pozwoliło jednak na zwycięstwo drużyny „Wysportowanych Humnaistów”. Kaleta z Rączką i spółka zwyciężyli ostatecznie na przewagi. Drużyny przegrane już zapowiedziały rewanż. Na zakończenie tego sportowego popołudnia wszyscy nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje. Patronat honorowy turnieju objął Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Władysław Opoka. Trzeba stwierdzić, że poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Wystarczy tylko przypomnieć, że nauczyciele co środę spotykają się na sali gimnastycznej naszej szkoły, by szlifować warsztat siatkarskiego rzemiosła. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Turniej Piłki Siatkowej wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.