Sportowe zmagania Elektryczniaka w bieżącym roku szkolnym

sport_w_elektryczniakuPo zmaganiach reprezentantów Polski na Euro i Olimpiadzie przyszedł czas na sportowców Naszej szkoły, którzy reprezentują Elektryczniak w zawodach sportowych na szczeblu miasta Opola i województwa.

We wrześniu odbyły się już pierwsze zawody: Mistrzostwa Opola w biegach przełajowych. Tytuł mistrza Opola obronił Adam Tront (kl. 2at), który był nim też w ubiegłym roku. Dobrze zaprezentował się też Mario Wieczorek z klasy 1et, który zajął 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej i razem z Adamem zakwalifikował się na Mistrzostwa Województwa do Bąkowa koło Kluczborka. 5 października Adam w swej kategorii wiekowej wywalczył tytuł Mistrza Województwa, natomiast Mario  wywalczył 7 miejsce.

W końcu września reprezentacja biegaczy przełajowych zdobyła brązowe medale Mistrzostwach Opola w sztafetowych biegach przełajowych. Elektryczniak wystąpił w składzie: Dawid Grobosz, Rafał Grobosz (obaj 2ct), Mateusz Golomb (2ft), Mario Wieczorek (1et), Adam Tront, Jakub Pańczyk, Mariusz Setnicki, Arkadiusz Glensk (wszyscy 2at) .

2 października rywalizowali lekkoatleci, którzy na opolskim stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków wywalczyli 8 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa. Najlepsze wyniki osiągnęli: Łukasz Kornek (4ct) w biegu na 100m, Krystian Augustyniak (1az) w pchnięciu kulą, Adam Tront w biegu na 800 m i sztafeta 4x100m: Mariusz Setnicki (2at), Marek Deja i Dawid Piekaruś (obaj 4dt). Opiekunem lekkoatletów i „przełajowców” była Pani Natalia Skowron.

Swoje zmagania rozpoczęli również piłkarze nożni, ubiegłoroczni Mistrzowie Opola i brązowi medaliści Mistrzostw Województwa. Podopieczni Tomasza Kalety na razie wygrali dwa turnieje – eliminacyjny oraz ćwierćfinałowy, awansując do turnieju finałowego. Ten odbędzie się na boiskach przy ulicy Północnej 9 października. Przed nami jeszcze wiele innych zawodów sportowych, których harmonogram zamieszczono w zakładce wychowanie fizyczne.