ELEKTRYCZNIAK ZORGANIZOWAŁ TURNIEJ NA STADIONIE ODRY OPOLE

Dzień Dziecka 2012

W środę 6 czerwca 2012 z okazji Dnia Dziecka na stadionie Klubu Sportowego Odry Opole odbył się turniej sportowy dla 13 szkół podstawowych.

Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w biegach przełajowych, w dyscyplinach związanych z piłką nożną. Za całą organizację tych zawodów odpowiedzialni byli sędziowie, którymi byli uczniowie naszej szkoły. Wszystkie konkurencje były wymagające, a młodzi sportowcy pełni emocji i chęci zwycięstwa walczyli o każdą sekundę, którą precyzyjnie mierzyli uczniowie Elektryczniaka, a konkretnie z klasy II at. Imprezę zorganizował Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Energetyka Cieplna Opolszczyzny ECO, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie już tegoroczną organizację akcji Dnia Dziecka dla szkół podstawowych włączyła się także nasza szkoła będąc również organizatorem tego pięknego przedsięwzięcia.

Wydarzenie sportowe rozpoczęły się od uroczystej prezentacji reprezentacji wszystkich szkół podstawowych. Każda szkoła losowała państwo, które będzie reprezentowała. Największe zainteresowaniem cieszyły się pokazy żonglerki w wykonaniu naszych uczniów: Beniamina Piechoty oraz Krzysztofa Riewolda. Mogliśmy zobaczyć pokaz żonglowania piłeczkami, ale również maczugami czy diabolo (diabelska szpulka). Nie zabrakło również jazdy na monocyklu. Nasi utalentowani uczniowie Beniamin i Krzysztof po każdym fantastycznym pokazie musieli sprostać zachwyconej publice i rozdawali autografy. Dla uczniów podstawówki oprócz biegów przełajowych czekały również atrakcje, w których mogli uczestniczyć mecze piłki nożnej, czy też mecze unihokeja. W specjalnym namiocie, dzieci mogły dać pomalować sobie twarze. Nie zabrakło również waty cukrowej czy balonów wypełnionych helem.

Na koniec całego turnieju, wszystkie szkoły zostały nagrodzone. Najlepsza szkoła podstawowa która, zdobyła najwięcej punktów podczas wszystkich konkurencji otrzymała okolicznościowy puchar i dyplom oraz możliwość zrobienia zakupów za 1200 zł w jednym z opolskich sklepów. Wszystkie szkoły dostały również piłki Tango, którymi będą rozgrywane Mistrzostwa Europy w Polsce. Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali oryginalne koszulki Reprezentacji Polski w piłce nożnej ufundowane przez Jakuba Błaszczykowskiego.

Cały turniej był pięknym wydarzeniem. To wspaniale, że uczniowie Elektryczniaka mogli przyczynić się do stworzeniach tak niezwykłych i niezapomnianych chwil dla swoich dużo młodszych rówieśników. Jak zostało to powiedziane w czasie turnieju, że bez Elektryczniaka, ta wspaniała atmosfera i organizacja nie byłaby możliwa.