DRUŻYNA ELEKTRYCZNIAKA W TURNIEJU EURO 2012

ME 2012

W czwartek 31 maja 2012 r. w Strzelcach Opolskich odbył się V Międzydiecezjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Św. Jacka. Turniej był małymi mistrzostwami Europy. Pod flagami państw reprezentowanych na Euro 2012, wystąpiło 16 drużyn piłkarskich – najlepsze zespoły z Opola, Katowic, Gliwic, Bytomia. Nasza szkoła wylosowała reprezentację Chorwacji. Uroczystość otwarcia transmitowały lokalne radio i telewizja. Przybyli na nią oficjalni goście tacy jak abp. senior Alfons Nossol, starosta strzelecki oraz burmistrz Strzelec Opolskich. Turniej rozpoczął Jego Ekscelencja abp. Alfons Nossol symbolicznym kopnięciem piłki do bramki.

Nasza drużyna w grupie wylosowała następujące zespoły: Irlandia-Zawadzkie, Hiszpania-Krapkowice oraz Włochy-Gliwice. Pierwszy mecz nasza reprezentacja przegrała z zespołem z Zawadzkiego 3:1. W drugim spotkaniu nasi chłopcy po zaciętym meczu pokonali zespół z Gliwic 2:1. W ostatnim meczu reprezentacja Elektryczniaka pokonała drużynę z Krapkowic 7:0. I tak udało się wyjść z grupy. W meczu ćwierćfinałowym niestety naszej drużynie nie udało się pokonać reprezentacji Pomologii Prószków, gdzie po bardzo zaciętym meczy przegraliśmy 3:0. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli bardzo dobre V miejsce. Dodajmy, że w turnieju wzięło udział 16 najlepszych reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z diecezji Opolskiej, gliwickiej oraz katowickiej. Jak się okazało później turniej wygrały drużyny z którymi nasza reprezentacja przegrała. Zwyciężyła drużyna z Zawadzkiego, a drugie miejsce zajęli uczniowie Pomologii Pruszków. Na zakończenie turnieju kapitan naszej reprezentacji odebrał pamiątkowy puchar oraz piłkę nożną z autografem Kuby Błaszczykowskiego.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Jankowski Łukasz, Zmuda Damian, Moschner Tomasz, Winiarski Przemysław, Kaczmarek Bartosz, Kowalczyk Dawid, Grobosz Dawid, Trojanowski Krystian, Mainka Roman. Trenerem Reprezentacji szkolnej jest Tomasz Kaleta.

Opiekunami tej grupy podczas turnieju byli: Henryk Zajączkowski i Piotr Dobrowolski.