PIŁKARZE ELEKTRYCZNIAKA NA PODIUM MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA

Piłkarze

Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej po zdobyciu mistrzostwa Opola wraz z wicemistrzami – VI LO udała się 4 kwietnia do Nysy na półfinałowy turniej o mistrzostwo województwa. W tymże półfinale nasi piłkarze zdobyli pierwsze miejsce remisując z VI LO 0-0 i Nysą 1-1 (bramka Rafał Galusa), a także pokonując Kluczbork 3-0 (bramki: Tomasz Moschner, Darek Sawicki, Bartek Kaczmarek). Drugie miejsce zajęła drużyna Nysy. W miniony piątek (20.04) w Ozimku odbył się finał w którym wzięły udział drużyny z Ozimka, Olesna, Nysy i Elektryczniak z Opola.

Nasi uczniowie w pierwszym meczu zremisowali z Nysą 0-0. W drugim meczu po zaciętym i wyrównanym pojedynku przegraliśmy 1-0 z Ozimkiem, tracąc bramkę po rzucie karnym. W ostatnim trzecim meczu nasza drużyna mogła wywalczyć wicemistrzostwo, ale okazaliśmy się w tym dniu słabsi od drużyny z Olesna i ulegliśmy 2-4 (bramki: Dawid Kowalczyk, Bartek Kaczmarek).

Mistrzem województwa została drużyna z Ozimka, wicemistrzem drużyna z Olesna a Elektryczniak zdobył brązowe medale.

Nasza drużyna występowała w składzie: Gola Adrian III az, Jankowski Łukasz I bt, Zmuda Damian III dt, Moschner Tomasz III dt, Winiarski Przemek IV gt, Kaczmarek Bartek IV et, Mainka Romek III ct, Sawicki Darek II dt, Kowalczyk Dawid I ct, Grobosz Dawid I ct, Wiench Daniel II az, Trojanowski Krystian III dt, Antczak Szymon I dt, Galusa Rafał I dt, Konopka Mateusz IIdt.