ELEKTRYCZNIAK NA SPOTKANIU Z JERZYM DUDKIEM

Były bramkarz reprezentacji Polski, a także Liverpoolu i Realu Madryt przyjechał do Opola na zaproszenie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego i Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Spotkanie Jerzego Dudka - który przyjechał w towarzystwie swojego brata Dariusza (kiedyś zawodnika Legii Warszawa, dzisiaj trenera zespołu Piast Gliwice) wraz z młodzieżą odbyło się w auli seminaryjnej i było elementem projektu "Euro 2012 w poszukiwaniu wartości". Wcześniej podczas listopadowego w 2011 r. spotkania nasi uczniowie w ramach tego projektu spotkali się z reprezentantami kadry narodowej Franciszka Smudy takimi jak: Jakub Błaszczykowski, Łukasz Fabiański i Łukasz Piszczek.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań wśród których wiele dotyczyło gry Dudka w Liverpoolu czy Realu. Z ust Jerzego Dudka padło zapewnienie, że jeszcze nie zakończył kariery i nie wykluczone jest, że kiedyś może zagra dla Reprezentacji Narodowej. Były bramkarz Realu Madryt opowiadał również o pasji życiowej oraz o wartościach takich jak poświęcenie czy wrażliwość na drugiego człowieka. Przypomnijmy tylko, że Jerzy Dudek jest zaangażowany w wiele akcji charytatywnych, choćby „Szlachetna paczka”.

Po spotkaniu z Jerzym Dudkiem odbył się Wojewódzki Konkurs wiedzy o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. W konkursie, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, wzięli udział również uczniowie z opolskiego Elektryczniaka w składzie: Damian Zmuda, Matthias Piechota, Łukasz Glensk, Adam Okwieka, Mateusz Mrozek, Roman Kika, Damian Słowik, Piotr Szymała, Dawid Soll, Michał Kocot, Denis Szlęk, Tomasz Moschner. Każdy z uczestników konkursu dostał pamiątkowy dyplom oraz zdjęcie z autografem Jerzego Dudka. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

W trakcie spotkania odbyło się losowanie okolicznościowych nagród, gdyż każdy uczestnik spotkania wchodząc na aule otrzymał numerek. Los uśmiechnął się do jednego z uczniów Elektryczniaka z klasy 2 ft. Otóż Jerzy Dudek wylosował numerek, którego właścicielem był Marcin Pech, uczeń naszej szkoły. Marcin otrzymał od Jerzego Dudka oryginalną piłkę Tango, którą będą rozgrywane Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie. Oczywiście Marcin Pech otrzymał autograf Gościa oraz możliwość zrobienia zdjęcia.

W spotkaniu z byłym bramkarzem reprezentacji narodowej uczestniczyła delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: Henrykiem Zajączkowski, Tomaszem Kaleta i Waldemarem Dobrowolskim.

Podsumowanie konkursu odbędzie się 19 kwietnia 2012 roku podczas konferencji dotyczącej wartości w sporcie w kontekście Euro 2012, w której udział wezmą choćby Tomasz Rząsa – dyrektor sportowy reprezentacji narodowej, byli piłkarze reprezentacji narodowej oraz czołowych klubów europejskich: Grzegorz Mielcarski czy Jerzy Brzęczek, będzie też brat Kuby Bałszczykowskiego, Dawid – trener drużyny Raków Częstochowa, czy też Waldemar Sobota – piłkarza Śląska Wrocław oraz reprezentacji Polski.