ELEKTRYCZNIAK TEŻ BIEGA!

Biegam bo lubię

Pierwszego dnia wiosny, w środę 21 marca uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w imprezie rekreacyjnej „Biegam, bo lubię”. Około 150 uczniów Elektryczniaka przyszło na stadion przy ul. Dubois, aby przywitać wiosnę lekkim rozruchem biegowym. Nieco chłodna aura nie zachęcała do biegania, jednak znalazła się grupa śmiałków ,którzy mimo tego postanowili się rozruszać. Szkoda, że nie udało się do tego namówić żadnego z obecnych na stadionie nauczycieli. Najbardziej emocjonującym momentem akcji były klasowe biegi rozstawne 4x100 m, w których uczestniczyły zespoły z 10 klas. Nie wyniki ani miejsca były w tym wypadku ważne, ale zaangażowanie całej klasy. Nagrodę za taką aktywność w postaci pamiątkowego pucharu otrzymała klasa 3 DT wraz z wychowawcą Damianem Stankowiczem.

Ideę biegania pod tym hasłem propaguje od ubiegłego roku radiowa Trójka, a w tym roku do grupy 27 miast w Polsce dołączyło Opole. Olimpijczyk z Moskwy Janusz Trzepizur, który jest kierownikiem opolskiego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Sosnkowskiego zainicjował przystąpienie Opola do akcji „Biegam bo lubię”. W każdą sobotę o godzinie 9.30 można skorzystać w tym miejscu z porad trenerów i wspólnie pobiegać, między innymi dla zdrowia.

Wszystkich amatorów biegania zapraszamy na stadion Opolskich Olimpijczyków. Więcej o akcji na stronie internetowej www.biegambolubie.com.pl

Dodatkowo: LINK1, LINK2