PO RAZ TRZECI SUKCES W SIATKÓWCE!

Sukces w siatkówce

Po raz trzeci z rzędu siatkarze Elektryczniaka zwyciężyli w Turnieju Integracyjnym o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych, który odbył się 15 marca. Nasza drużyna wywalczyła 1 miejsce w gronie 6 zespołów, które rywalizowały w hali sportowej przy ul. Torowej. W eliminacjach pokonaliśmy po 2-0 drużyny ZSZ nr 4 i pracowników ZPO. W półfinale w tym samym stosunku zwyciężyliśmy ZS Budowlanych. Finał też przebiegał pod dyktando naszych siatkarzy, w którym pokonaliśmy drużynę ZSZ im. Staszica i zdobyliśmy okazały puchar, a także złote medale i nagrody rzeczowe. Ogromne podziękowania należą się organizatorom za pomysł i organizację takich zawodów, gdzie uczniowie i nauczyciele mogą występować w jednym zespole i rywalizować w duchu fair play w sportowych zmaganiach. Jest to niewątpliwie świetny sposób na integrację przez sport.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Mateusz Kozak (kapitan, pozycja atakujący), Tomasz Mianowski (środkowy), Kamil Ziomek (rozgrywający), Mateusz Czaiński (przyjmujący), Piotr Bienia (atakujący), Fabian Heczko (środkowy), Szymon Zamszyn (libero) oraz nauczyciele: Waldemar Dobrowolski (przyjmujący) i Bogusław Rączka (kierownik drużyny). Relacja video i więcej zdjęć z turnieju na stronie: itvsport.pl.

To nie jedyny sukces siatkarzy w ostatnim czasie. W lidze SKS (gdzie nie mogą grać zawodnicy zrzeszeni w klubach, a takich w szkole mamy czterech) nasi amatorzy również wygrali pierwszy turniej, który odbył się w PLO nr V. Pokonaliśmy tam po 2-0 gospodarzy i PLO nr I. Skład zespołu: Kamil Ziomek, Fabian Heczko, Tomasz Mianowski, Mateusz Czaiński, Dawid Rother, Mateusz Wocka. Następne mecze odbędą się 20 marca z Budowlanką na wyjeździe (godz. 13.30) i u nas z PLO nr II 26 marca o tej samej porze.

Naszych uczniów zapraszamy do kibicowania naszej reprezentacji, gdyż niejednokrotnie można było się przekonać, że doping to dodatkowa motywacja dla graczy. Tak było w styczniu na turnieju finałowym o mistrzostwo Opola w PLO nr II, gdzie ogłuszający doping gospodarzy w meczu z naszą drużyną przyczynił się w pewnym stopniu do naszej porażki w tym spotkaniu. Spowodowało to, iż ukończyliśmy ten turniej dopiero na czwartym miejscu, co nam się nie zdarzyło od wielu lat. Ale takie porażki uczą pokory do innych i wyzwalają chęć rewanżu. Dlatego zapraszamy do kibicowania naszej drużynie 26 marca w naszej hali sportowej.