SREBRNY ELEKTRYCZNIAK

Jak co roku na przełomie września i października reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w rywalizacji o „Mistrzostwo Miasta Opola” w piłce nożnej. Zespół „Elektryczniaka” w poprzedniej edycji tego turnieju zajął I miejsce i jako „Mistrz Opola” reprezentował miasto w rywalizacji wojewódzkiej, gdzie ostatecznie zajął IV miejsce stając się czwartą piłkarską siłą w województwie opolskim.

W tym roku szkolnym „ Elektryczniak „ przystąpił do rozgrywek 16.10 gdzie w meczach grupowych zmierzył się z zespołami : PLO III i ZSBudowlanych. Rywalizację tę nasi chłopcy zakończyli na pierwszym miejscu wygrywając obydwa mecze w pięknym stylu:

ZSElektr – PLO III 4:1 bramki dla Elektryczniaka zdobyli: Ł. Małek x2 i B. Kaczmarek x2

ZSElektr – ZSBudowl 6:1 bramki Ł. Kulik, M. Jambor, B. Kaczmarek x2 , Ł. Małek x2.

Kolejną fazą rozgrywek były mecze ćwierćfinałowe gdzie nasza szkoła zmierzyła się z ZSEkonomicznych, WZDZ i PLOVI. Tę rywalizację Elektryczniak zakończył na drugim miejscu zapewniając sobie grę w półfinale turnieju. Wyniki spotkań:

ZSElektr – ZSEkonom 4:0 bramki: B. Kaczmarek x2, Ł. Małek, P. Tkocz
ZSelektr – WZDZ 5:0 bramki: Ł. Małek, M. Jambor, T. Moschner, B. Kaczmarek, F. Lesik
ZSElektr – PLOVI 0:2

Walkę o medale piłkarze Elektryczniaka rozpoczęli spotkaniem z groźną drużyną ZSZ4. Mecz był bardzo wyrównany i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Ostatecznie jednak po pięknych golach niezawodnych tego dnia Małka i Kaczmarka nasza drużyna zwyciężyła 2:0 i zapewniła sobie miejsce w finale turnieju.

ZSElektr – ZSZ 4 2:0 bramki Ł. Małek, B. Kaczmarek

Finał to spotkanie dwóch drużyn, które od kilku lat rywalizują ze sobą o tytuł mistrzowski bowiem reprezentacja PLO VI zajęła w zeszłym roku II miejsce ustępując pola tylko „Elektryczniakowi”. Mecz rozpoczął się od ostrożnej gry z obu stron i badaniu przeciwnika. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać przewagi. Druga połowa to już otwarta gra i wymiana „cios za cios” . Niestety zespół PLO VI okazał się lepszy o jedną bramkę wygrywając ostatecznie mecz 1:0. Zespół „Elektryczniaka” został wicemistrzem Opola i jako druga drużyna w mieście będzie miała zaszczyt reprezentować miasto i naszą szkołę w rywalizacji wojewódzkiej.

ZSElektr – PLO VI 0:1

Oprócz wysokiego miejsca w rywalizacji zespołowej nasi chłopcy otrzymali również wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców turnieju został Bartosz Kaczmarek (kl. IIIet) zdobywając 8 bramek!! A najlepszym bramkarzem turnieju został Adrian Gola ( kl. IIaz ). A oto srebrna drużyna „Elektryczniaka” w pełnym składzie : A. Gola, P. Tkocz, F. Murlowski, P. Mrocheń, Ł. Małek, Ł. Kulik, M. Sus, P. Botta, M. Jambor, B. Kaczmarek, F. Lesik, D. Zmuda, T. Moschner, P. Winiarski, K. Jaroiński . Opiekun drużyny J. Stykała.

UCZNIOM, SREBRNEJ DRUŻYNIE ELEKTRYCZNIAKA ORAZ OPIEKUNOWI JARKOWI STYKALE SERDECZNIE GRATULUJĘ WSPANIAŁEJ POSTAWY. ŻYCZĘ RÓWNIEŻ DALSZYCH SUKCESÓW PIŁKARSKICH I WYNIKÓW W NAUCE!

DYREKTOR WŁADYSŁAW OPOKA