SZACHIŚCI ELEKTRYCZNIAKA MISTRZAMI W OPOLU

Szachy

Zawody odbyły się w gościnnym Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica. Uczestnicy turnieju grali w przestronnej auli wspomnianej szkoły. Sprawami organizacyjnymi zajęli się działacze Opolskiego Związku Szachowe i Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

W zawodach pierwszy raz wystąpiła reprezentacja naszej szkoły. Debiut młodych elektryków zakończył się wspaniałym sukcesem, bowiem zdobyli oni pierwsze miejsce. W drodze do zwycięstwa wygrali dziewięć meczy z drużynami innych opolskich szkół. Najczęstszym wynikiem spotkań meczowych było 4:1 lub 4:0, bowiem drużyna składała się 3 chłopców i jednej dziewczyny, a za wygraną w bezpośrednim pojedynku graczy liczono 1 punkt a za remis 1/2 punktu.

Na pierwszych 2 szachownicach zdobyliśmy komplet punktów oraz złote medale za najlepsze wyniki indywidualne. Adam Jachym, posiadacz pierwszej kategorii szachowej i rankingu międzynarodowego o wartości 1881 punktów, nie dał pograć swoim przeciwnikom. Podobnie wypadł Jacek Pluta, posiadacz III kategorii szachowej. Dzielnie im sekundowali: Adam Badula i Mateusz Wocka, gracze bez kategorii szachowej, którzy mają wiedzę i umiejętności przydatne szachowe. Obaj wymieniali się na III szachownicy i wspólnie uzyskali komplet punktów. Żaneta Ozimek, były to jej pierwsze zawody szachowe w życiu, uzyskała połowę punktów możliwych do zdobycia, co jest dużym osiągnięciem.

W ostatecznej klasyfikacji zespołowej nasza drużyna wyprzedziła ekipy III i II Liceum Ogólnokształcącego. Czwarte i piąte zdobyły reprezentacje Liceum Ekonomicznego i Zespołu Szkól Mechanicznych. Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronach internetowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

W podsumowaniu relacji turniejowej należy zaznaczyć, że skład naszej drużyny rokuje nadzieje na dalszy postęp sportowy w przyszłości, bowiem tworzą go uczniowie klas I FT oraz II DT i jest szansa, że będą korzystać z konsultacji w ramach koła szachowego. Przed nami półfinały Mistrzostw Opolszczyzny Szkół Średnich, które odbędą się w styczniu 2012. Będziemy walczyć o zakwalifikowanie do finału wojewódzkiego z silnymi drużynami Prudnika, Brzegu oraz Kluczborka.