ELEKRTYCZNIAK WICEMISTRZEM OPOLA

Piłka koszykowa

W piątek 2 grudnia br. odbyły się Mistrzostwa Opola w Piłce Koszykowej. Gospodarzem turnieju było II Liceum Ogólnokształcące. Cztery najlepsze drużyny z miasta: II Liceum, VI Liceum, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz nasz Elektryczniak. Nasza drużyna w pierwszym półfinałowym meczu zmierzyła się z VI Liceum. Reprezentanci naszej szkoły kontrolowali przebieg całego spotkania prowadząc przez cały mecz 10 punktami. W 3 kwarcie co prawda pozwolili zniwelować przewagę, jednak końcówka spotkania należała zdecydowanie już do Elektryczniaka, który odniósł zwycięstwo. Reprezentacja Elektryczniaka prowadzona przez Krzysztofa Kamieniaka w finale zmierzyła się z II Liceum Ogólnokształcącym.

Było to spotkanie bardzo wyrównane – gospodarzom pomagały swoje mury, choć i tak nie zabrakło dopingu ze strony naszej szkoły. Ostatecznie nasz zespół mógł wygrać spotkanie, gdyż w ostatniej akcji miał piłkę na rozegranie, niestety zamiast zdobyć kosza, zdobyliśmy faul i przez to rzuty osobiste dla gospodarzy. Nasze zespół uległ w finale gospodarzom. W opinii organizatorów był to najlepszy mecz, na wysokim poziomie. Elektryczniak zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Opola, co jest dużym sukcesem, gdyż nasz zespół będzie grał w ćwierćfinałach wojewódzkich. Skład drużyny: Dawid Blach, Roman Dużyński, Łukasz Kowalczyk, Paweł Żegleń, Damian Nawrot, Marek Jurecki, Kamil Mazurek, Tomasz Rachwał, Patryk Grębowiec, Andrzej Krupski, Michał Lachowski. Drużynę trenuje: Krzysztof Kamieniak.

Niestety w spotkaniach nie mógł wziąć udział rozgrywający Andrzej Rzepiela, który w meczu sparingowym właśnie z II Liceum nabawiał się kontuzji złamania nadgarstka. Na zawody wojewódzki Andrzej powinien mieć już zdjęty gips. Również kontuzji nabawił się Artur Wawrzynek, który na zawodach skręcił kostkę.