BŁASZCZYKOWSKI, PISZCZEK, FABIAŃSKI I "ELEKTRYCZNIAK"

Kadra Reprezentacji PolskiW dniu 10 listopada br. „Eletryczniak” uczestniczył w konferencji „W poszukiwaniu wartości”, która odbyła się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Pewnie jak to przeważnie bywa można byłoby pomyślę, że prelegentami będą profesorowie czy też doktorzy habilitowani. Tym razem jednak „gwiazdami” tego sympozjum byli Kuba Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Łukasz Fabiański – piłkarze Reprezentacji Narodowej. Dostali Oni bowiem pozwolenie od selekcjonera Franciszka Smudy na kilku godzinne opuszczenie zgrupowania we Wrocławiu i przyjechania do Opola, by spotkać się fanami piłki nożnej z „Opolskiego Elektryczniaka”. Przypomnijmy tylko, że w piątek 11 listopada br. nasza Reprezentacja na stadionie we Wrocławiu podejmować będzie Reprezentację Włoch.

Spotkanie przebywało we wspaniałej atmosferze wielkiego sportowego święta. Spotkanie z piłkarzami prowadził Donat Przybylski, dziennikarz, redaktor sportowy Radia Opole. Młodzież pokazała, że można stworzyć fantastyczne widowisko sportowe: poprzez falę meksykańską, czy też doping sportowy oraz burzę oklasków.

Kapitan Kuba Błaszczykowski jak również Łukasz Piszczek czy Łukasz Fabiański odpowiadali na pytania uczniów naszej szkoły, podkreślając czym dla nich jest pasja piłki nożnej oraz gra dla reprezentacji. Pytania dotyczyły funkcjonowania w reprezentacji oraz jak wygląda obecna sytuacja gry Polaków w Borussi Dortmund oraz w Londynie dla Arsenalu. Każdy z piłkarzy w kilku słowach opowiedział historię swojej drogi do tego, żeby stać się piłkarzem, wypowiadali się również o tym jak bardzo ważne są marzenia oraz wiara w Boga. Pytania były bardzo osobiste i co warto podkreślić odpowiedzi na nie również. Kuba Błaszczykowski zachęcał do tego by starać się powiązać pasję z nauką – przyznał się do tego, że obecnie oprócz tego, że jest piłkarzem również studiuje. Piłkarze dali się poznać jako ludzie bardzo serdeczni i otwarci, a nasza młodzież potrafiła docenić umiejętności piłkarskie oraz osobowość zawodników. Należy podkreślić również fakt, że w obecnej chwili toczy się spór o nieobecność orzełka na nowych strojach piłkarzy. Warto zauważyć, że piłkarze przyjechali specjalnie na spotkanie z młodzieżą w poprzednich koszulkach, na których widnieje herb z orzełkiem i podkreślali, jak ważna jest dla nich gra dla kibiców, dla Polski.

Na zakończenie uczniowie „Elektryczniaka” otrzymywali fotografię piłkarzy i historią kariery oraz z autografem i mogli zrobić sobie zdjęcie. Gwiazdy Reprezentacji Polski podpisały plakat z dedykacją dla wszystkich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.