SPORT W ELKTRYCZNIAKU. PLAN ZAWODÓW

SportW tym roku szkolnym, jak zawsze nasi uczniowie reprezentują Elektryczniak w zawodach sportowych na szczeblu miasta Opola i województwa.

We wrześniu odbyły się już pierwsze zawody:
Mistrzostwa Opola w biegach przełajowych, gdzie nasi reprezentanci wywalczyli kilka medali:
- w grupie klas I mistrzem Opola został Adam Tront, wicemistrzem został Dawid Grobosz.
- w grupie klas III-IV wicemistrzem został Mateusz Kozak.
Oprócz nich do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się Rafał Grobosz i Dominik Panicz. Nasi biegacze przełajowi: Adam Tront i Mateusz Kozak reprezentowali naszą szkołę w mistrzostwach województwa w Bąkowie koło Kluczborka. Adam w swej kategorii wiekowej wywalczył tytuł Wicemistrza Województwa, natomiast Mateusz w najsilniejszej i najstarszej kategorii klas III i IV wywalczył 5 miejsce.

Na początku października reprezentacja biegaczy przełajowych zdobyła Mistrzostwo Opola w sztafetowych biegach przełajowych. Elektryczniak wystąpił w składzie: KOZAK MATEUSZ, TRONT ADAM, GROBOSZ DAWID, GROBOSZ RAFAŁ, GOLOMB MATEUSZ, PANICZ DOMINIK, KWAPISIŃSKI PAWEŁ, GOLSCH FABIAN, KACZMARCZYK ADAM, MOSCHNER TOMASZ, ZMUDA DAMIAN, OPIEKUN: JAROSŁAW STYKAŁA.

Duży sukces zanotowali lekkoatleci, którzy 27 września na opolskim stadionie lekkoatletycznym wywalczyli 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa ustępując tylko szkołom z Namysłowa. Konkurencje swoje na tych zawodach wygrali Mateusz Kacprzak w rzucie dyskiem i sztafeta 4x100m (Dominik Panicz, Roman Kika, Artur Tomasik, Łukasz Kornek). Drugie miejsca wywalczyli Mateusz Kozak w biegu na 800 m i Artur Tomasik w skoku w dal. Trzecie lokaty zajęli Adam Tront w biegu na 800 m i Łukasz Kornek w biegu na 100m. Przed nami jeszcze wiele innych zawodów sportowych, których harmonogram przedstawiamy poniżej.