Zawody przełajowe

Wrześniowe i październikowe sukcesy sportowe naszych uczniów to przede wszystkim osiągnięcia biegaczy, zarówno indywidualnych jak i grupowych. Zaczęliśmy udziałem w Mistrzostwach Opola w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 24.09.2019 w Opolu. Nasza reprezentacja dzielnie walczyła i ostatecznie zdobyła II miejsce w Opolu. Naszą szkołę reprezentowali: Brajan Lipp, Piotr Bieszczad, Marcin Waligóra, Piotr Zieliński, Jakub Nakonieczny, Jakub Szczeciński, Oliver Sowa i Dawid Witkowski.

Już 01.10.2019 mieliśmy okazję ponownie spróbować naszych sił w Mistrzostwach Opola w indywidualnych biegach przełajowych. Szkoły mogły wystawić po sześciu zawodników do każdego biegu. Kategorie wiekowe były dwie zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi oraz druga zawodnicy z rocznika 2004-2005. W każdym biegu punktowało pierwszych piętnastu zawodników do współzawodnictwa sportowego szkół. W kategorii starszej reprezentowali nas: Piotr Bieszczad, Jakub Nakonieczny, Marcin Waligóra , Michał Świstuń, Sebastian Stemplewski i Kacper Żyła. Czterech pierwszych zdobyło dla nas punkty. W kolejnym biegu reprezentowali nas: Łukasz Kołodziej, Oliver Sowa, Łukasz Tymich, Szymon Muc, Łukasz Ostrowski, Damian Pasoń. Tutaj również czterech zawodników zdobyło dla szkoły punkty.

Podczas biegów indywidualnych prowadzony była klasyfikacja drużynowa o Mistrzostwo Opola w drużynowych biegach przełajowych. Nasza reprezentacja w składzie Piotr Bieszczad, Marcin Waligóra, Jakub Nakonieczny oraz Michał Świstuń wywalczyli drugie miejsce.

W październiku odbyły się jeszcze Mistrzostwa Województwa w sztafetowych biegach przełajowych w Namysłowie. Mogliśmy wystartować dzięki dzikiej karcie uzyskanej za zdobycie pierwszego miejsca w finałach wojewódzkich w tamtym roku. Bardzo chcieliśmy obronić tytuł mistrza jednak konkurencja była bardzo silna i po bardzo wykańczających biegach ostatecznie zdobyliśmy wicemistrzostwo województwa pokonując również LO II, które wygrało z nami w mieście. Nasza reprezentacja to: Piotr Bieszczad, Brajan Lipp, Marcin Waligóra, Jakub Nakonieczny, Jakub Szczeciński, Robert Kuchnia, Dawid Witkowski, Oliver Sowa oraz Łukasz Orzeszyna.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom. Życzymy dalszych sukcesów.