Worek medali lekkoatletów na Mistrzostwach Opola

21 maja na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się Mistrzostwa Opola w lekkoatletyce. Nasza reprezentacja zdominowała zawody zgarniając większość medali. Zaczęli płotkarze na dystansie 110 m ppł. Mistrzem został Dawid Buck, wicemistrzem Szymon Pinisz, czwarty przybiegł Kamil Kobrzak. Bieg na 100 m wygrał Tobiasz Schoenberg, czwarty był Barosz Gricner. Również czwarty w biegu na 200 m był Brajan Lipp. Bieg na 400 m był znów popisem Dawida Bucka, drugi był Marcin Waligóra. Jakub Szczeciński ukończył rywalizację na 1500 m na piątym miejscu. Na dystansie 3000 m wicemistrzem został Piotr Bieszczad, piąty był Michał Świstuń. W skoku wzwyż Grzegorz Gambiec wynikiem 165 cm zajął 3 miejsce, czwarty był w skoku w dal.

Miłą niespodziankę sprawił Adam Podolak zostając wicemistrzem Opola w rzucie dyskiem. Druga niespodzianka to wicemistrzostwo Marcina Waligóry w trójskoku z wynikiem 12,04 m. Bogusław Trojanowski był piąty w rzucie oszczepem. Sztafeta 4x100 m w składzie Barosz Gricner, Brajan Lipp, Tobiasz Schoenberg i Dawid Buck zdeklasowała rywali wyprzedzając drugich na mecie o kilkadziesiąt metrów.

Medaliści rywalizować będą 30 maja w Mistrzostwach Województwa w Opolu.

Opiekunami lekkoatletów są Natalia Skowron i Bogusław Rączka.