Mistrzowie Województwa trzecią drużyną w Polsce w biegach przełajowych

26 kwietnia w Kamionie na Mazowszu odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie jako tegoroczni Mistrzowie Województwa w tej dyscyplinie reprezentowali Opolszczyznę na tych zawodach. W upalnej pogodzie na malowniczej, ale trudnej trasie imienia Roberta Lewandowskiego rywalizowało 11 drużyn z całej Polski. Najlepiej poradzili sobie z tą trasą uczniowie Liceum Sportowego z Rzeszowa. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko walcząc do ostatnich metrów dystansu 2 kilometrów. Z niepokojem oczekiwaliśmy podsumowania wyników biegu, w którym każdy z sześciu zawodników otrzymywał punkty za zajętą lokatę na mecie. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce, co nasi uczniowie przyjęli z ogromnym aplauzem. Dwóch punktów zabrakło do 2 miejsca, które zajęli uczniowie z Samochodówki z Nowego Sącza. Najlepsze miejsce zajął Dawid Buck, który był ósmy. Ponadto Elektryka reprezentowali Piotr Bieszczad, Marcin Waligóra, Jakub Nakonieczny, Jakub Szczeciński i Michał Świstuń. Rezerwowymi zawodnikami byli Robert Kuchnia i Hubert Feliks, który niestety się rozchorował w przededniu zawodów.

Nasi biegacze przyzwyczaili nas w tym roku do sukcesów. Trzeba przypomnieć, że 4 kwietnia zdobyli oni tytuł Mistrzów Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Namysłowie. Przed nami jeszcze majowe Mistrzostwa Opola w Lekkoatletyce. Dlatego zapraszamy chętnych uczniów do zgłaszania się do nauczycieli wychowania fizycznego aby przygotować się do startu w tej imprezie. Opiekunami lekkoatletów są Natalia Skowron i Bogusław Rączka.