Złoto dla siatkarzy i srebro dla koszykarzy Elektryczniaka

Mijający rok zapisał się sukcesami naszych siatkarzy i koszykarzy. Zacznijmy od siatkówki: Marian Poniży, Jakub Podolski (obaj 3c), Aleksander Pawleta (4f), Mikołaj Żytyński (4a), Łukasz Pietruszka (3e) Jakub Minartowicz (3b), Marcin Waligóra (2d), Arkadiusz Kleparski, Piotr Bieszczad (obaj 2f), Adam Mazur (2g), Tomasz Piaseczny, Dominik Tyka (obaj 2e) i Mateusz Kaminsky (2f) to tegoroczni Mistrzowie Opola w siatkówce.

Aby zdobyć ten tytuł musieli rozegrać 3 turnieje w dniach 10-20 grudnia br. i pokonać 8 szkół opolskich: ZS Mechanicznych, PLO nr 5, PLO nr 3, PLO nr 9, ZSTiO, ZS Budowlanych, WZDZ i ZS Ekonomicznych. Najbardziej emocjonujący był turniej finałowy w Ekonomiku, w którym pokonaliśmy faworyzowanych gospodarzy.

Nasi uczniowie przygotowywali się do tych zawodów m.in. poprzez udział w Amatorskiej Lidze Siatkówki, w której rozgrywali mecze z bardziej doświadczonymi i starszymi zespołami. Po dwóch latach powrócili na fotel mistrzowski i w lutym będą rywalizować w Mistrzostwach Województwa w Nysie. Od 6 stycznia czeka ich runda rewanżowa w Lidze Amatorskiej. Miejmy nadzieję, że przyniesie ona kolejne doświadczenie naszym zawodnikom przed turniejem w Nysie.

koszykowka medale dyplom siatkowka

koszykowka medale dyplom koszykowka

Podobnie jak siatkarze sukces zanotowali też nasi koszykarze. W pierwszej rundzie spotkali się z drużyną V Liceum, którą pokonali 70 do 18, dzięki czemu awansowali do 2 rundy. Tam zmierzyli się z drużyną III LO, którą pokonali 24:12, następnie zwyciężyli ZSTiO Gzowski 20 do 10 i niespodziewanie okazali się drużyną lepszą od II Liceum wygrywając po dogrywce 30 do 28. W ten sposób znaleźli się w ścisłym finale miejskim. 6 grudnia 2018 na sali II Liceum spotkali się z faworyzowanym I LO wygrywając 32:29, następnie ponownie pokonali V LO 21:4 i niestety w finale ulegli gospodarzowi turnieju, drużynie II LO 13:27. Dzięki temu osiągnęli sukces zajmując 2 miejsce w mieście, a to spowodowało, ze weszli do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Gramy dalej – trzymajcie kciuki!