Puchar św. Jacka dla Elektryczniaka

We wtorek 12 czerwca na obiekcie sportowym „Piast” w Strzelcach Opolskich odbyła się XI edycja prestiżowego międzydiecezjalnego turnieju piłki nożnej o „Puchar św. Jacka”. Co roku w tym mini święcie piłkarskim uczestniczą zespoły z czterech diecezji: częstochowskiej, katowickiej, gliwickiej i opolskiej. Wśród licznych patronów tego turnieju jest min. uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji Kuba Błaszczykowski.

Piłkarska drużyna Elektryczniaka od pierwszej edycji tego turnieju uczestniczy w tej rywalizacji z różnym efektem. Ale tegoroczne zmagania „Elektryczni” zdominowali całkowicie. Wygraliśmy bowiem cały turniej w pięknym stylu nie przegrywając ani jednego spotkania. Nasi piłkarze zdobyli również cenne indywidualne wyróżnienia:

Najlepszym strzelcem zawodów został Edmund Machnik z kl. 3az z dorobkiem 6 bramek Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Marek Kotula z kl. 3AT. Wyróżniony został także nasz bramkarz Michał Derda z kl. 1DT któremu w turnieju strzelono najmniej bramek.

Jednocześnie turniej „O puchar św. Jacka” był pięknym zakończeniem zmagań sportowych naszych drużyn sportowych w tym roku szkolnym.

Skład drużyny piłkarskiej Elektryczniaka w turnieju „O puchar św. Jacka” w Strzelcach Opolskich:

Michał Derda (1DT), Maciej Chromiński (1DT), Mateusz Świstuń (1DT), Marcin Gricner
(1DT), Jakub Dudek (2BT), Radosław Łaszek (3AT), Marek Kotula (3AT), Adam Mrosek (3BT), Edmund Machnik (3az). Przypomnijmy, że Elektryczniak startuje w zawodach od 2012 roku i jego osiągniecia to:

2013 – I miejsce i tytuł Fair Play
2014 – II miejsce
2015 – tytuł Fair Play
2016 – III miejsce
2017 – III miejsce, król strzelców Edmund Machnik (2az)
2018 – I miejsce, król strzelców Edmund Machnik (3az), najlepszy piłkarz Marek Kotula (3AT)

Trenerem i opiekunem drużyn od 2013 roku jest Jarosław Stykała.