Przez porażkę do sukcesu

motto sport

Powyższe motto odnosi się do wielu dziedzin życia, w tym także do sportu. Zmagania sportowców Naszej szkoły zawsze dostarczają nam wielu emocji. Bardzo cieszymy się, gdy zwyciężają. Ale z pokorą i wyrozumiałością dzielimy z nimi gorycz porażki. Oczekiwania w stosunku do Naszych sportowców zawsze są wysokie. Jesteśmy przecież jedną z najlepszych szkół w Opolu patrząc na osiągnięcia sportowe. W tym roku zdobyliśmy kilka tytułów wicemistrza Opola (przełaje – indywidualne i sztafety, badminton).

Ale były też i porażki – piłkarzom nożnym nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu, a siatkarze, którzy byli Mistrzami w ubiegłym roku szkolnym awansowali z trudem do Turnieju Finałowego Mistrzostw Opola. Dwa turnieje eliminacyjne, które odbyły się w Naszej szkole w listopadzie pokazały, że ubiegłoroczni mistrzowie nie są faworytami do ponownego triumfu. Odejście kilku zawodników (absolwentów) oraz kontuzja podstawowego rozgrywającego spowodowały, że jakość gry w tym roku była nieco słabsza. Plan minimum został wykonany, a więc awans do finałowych gier. 20 listopada walczyliśmy w Ekonomiku z gospodarzami, PLO nr I oraz PLO nr III. Niestety przegraliśmy wszystkie mecze i zajęliśmy „dopiero” czwarte miejsce. Mistrzem Opola została drużyna „Trójki”, wicemistrzem „Jedynka”, Ekonomik zdobył brązowe medale.

Za rok znowu spróbujemy zdobyć medal, a tymczasem kontynuujemy Naszą przygodę z siatkówką i zapraszamy wszystkich pasjonatów tej wspaniałej dyscypliny sportu na kolejny, bo już 24 Turniej Mikołajkowy w Naszej szkole. Pięć zespołów: Informatycy, Mechatronicy, Elektronicy, Teleinformatycy i Elektrycy zagrają 6 grudnia od godziny 8.00 o tytuł najlepszego teamu siatkarskiego w kategorii profili zawodowych. Dwa ostatnie tytuły wywalczyli Informatycy. Jak będzie w tym roku – zobaczymy. Tych uczniów, którzy chcą zagrać w turnieju zapraszam na zajęcia SKS w każdy czwartek od godziny 14.50.