NASI UCZNIOWIE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

Mistrzostwo województwa opolskiego

Dnia 13.04.2011r. w Prószkowie odbył się finałowy turniej o Mistrzostwo województwa opolskiego w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze drużyny z województwa opolskiego, które wcześniej musiały przebić się przez szereg turniejów eliminacyjnych. W tym wyjątkowym gronie znalazł się również Zespół Szkół Elektrycznych.

Zawody odbywały się przy bardzo kapryśnej pogodzie (na przemian deszcz, słońce i porywisty wiatr). W tych warunkach nasza drużyna poradziła sobie znakomicie wygrywając dwa mecze i remisując jedno spotkanie. Te wyniki wystarczyły do tego aby zając pierwsze miejsce dające tytuł Mistrza Województwa Opolskiego – najlepszej drużyny Opolszczyzny! „Elektryczni” Już w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z drużyną z Nysy. Po bardzo zaciętym spotkaniu i po wielu zmarnowanych okazjach bramkowych mecz zakończył się wynikiem 0:0. Na szczególne słowa uznania po meczu zasłużył nasz bramkarz: Adrian Gola, który kilka razy popisał się znakomitymi interwencjami bramkarskimi ratując drużynę przed utratą bramki.

Do drugiego meczu drużyna przystąpiła bardzo skoncentrowana i pełna wiary w zwycięstwo. Nasz przeciwnik, Zespół Szkół z Praszki bronił się zaciekle grając bardzo twardo i nieustępliwie broniąc dostępu do bramki. Ale to nie wystarczyło na to by zatrzymać coraz lepiej grającą drużynę z Elektryczniaka. Wynik meczu 3:1 nie pozostawił złudzeń, który zespół był tego dnia lepszy. Bramki dla Elektrycznych zdobyli P. Bocian 2 i Bartosz Kaczmarek. Ale cała drużyna zasłużyła po meczu na wielkie brawa.

Ostatni mecz zawodów decydował o ostatecznej kolejności miejsc. Elektryczniak aby zdobyć tytuł mistrzowski musiał wygrać z faworytem turnieju zespołem Pomologii Prószków, gospodarzem zawodów. Pomologia Prószków to Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłki Nożnej przyjmujący do szkoły najlepszych piłkarzy na Opolszczyźnie i posiadający klasy sportowe o profilu piłkarskim. Fakt ten mógł usztywnić zespół Elektryka ale rzeczywistość okazała się inna. Elektryczni zagrali najlepszy mecz turnieju pokonując faworyzowany zespół z Prószkowa 2:1 (Gole zdobyli: B. Kaczmarek i M. Jambor) uzyskując tym samym Tytuł Mistrza Województwa Opolskiego i zostając Najlepszą Piłkarską Szkołą na Opolszczyźnie.

Oprócz głównej nagrody przyznano również wyróżnienia indywidualne i tak: - najlepszym bramkarzem turnieju został Adrian Gola kl. II az, a najlepszym zawodnikiem drużyny Elektrycznych wybrany został Patryk Bocian z kl. IV gt. Serdeczne Gratulacje!!

Turniej mający wyłonić najlepszą szkolną drużynę piłkarską na Opolszczyźnie odbywa się w prawdzie każdego roku ale jest to pierwsze, historyczne zwycięstwo naszej szkoły w tych zawodach. Jednakże zwycięstwo naszej szkoły to nie przypadek, ponieważ sygnał do tego, że Elektyczniak budzi się z letargu i ma aspiracje na złoty medal dała drużyna już w zeszłym roku biorąc również udział w finale, ale zajęła w nim ostatnie czwarte miejsce. W tym roku jednak okazała się już bez konkurencji.

Chciałbym również podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego wielkiego sukcesu i promocji szkoły na Opolszczyźnie. Jak wiecie, „Elektryczniak” nie jest szkołą przypadkową i zasługuje na szczególne miejsce na mapie Opolszczyzny i kraju. Dekuję również za trud, upór, wytrwałość, zaangażowanie i dyspozycyjność wszystkim piłkarzom, którzy rozgrywali mecze w drużynie szkolnej.

Już we wrześniu roku szkolnego 2011/2012 przystępujemy do obrony tytułu, w związku z tym proszę o kontakt wszystkich tych, którzy chcieliby zagrać w drużynie Elektrycznych

A oto złota drużyna Elektryczniaka:

Stoją od lewej: Stykała Jarosław opiekun, Moschner Tomasz II DT, Tkocz Piotr IV CT, Murlowski Fabian III FT, Zmuda Damian II DT, Mroczeń Patryk III AZ, Sawicki Dariusz I DT, Kaczmarek Bartosz III ET, Botta Patryk IV GT, Jambor Mateusz III CT

Klęczą od lewej: Rafał Szopa IV ET, Gola Adrian II AZ, Sus Michał IV BT, Jaskowic Patryk I BT

Najlepszy zawodnik drużyny Zespołu Szkół Elektrycznych: Patryk Botta IV GT

Najlepszy bramkarz finału: Adrian Gola II AZ

To coś wspaniałego, że uczniowie Elektryczniaka potrafią być najlepsi w piłce nożnej! To dobra zapowiedź przed Mistrzostwami Europy.

Uczniom reprezentującym szkołę oraz trenerowi, nauczycielowi przekazuję gratulacje wspaniałego sukcesu życząc by były potwierdzone w dalszych zmaganiach na boiskach piłkarskich w kolejnych latach.

Władysław Opoka

Mistrzostwo województwa opolskiegoMistrzostwo województwa opolskiego