Mamy wicemistrzostwo województwa !

W ostatnim tygodniu zakończyła się rywalizacja szkół w biegach przełajowych indywidualnych i sztafetowych na szczeblu wojewódzkim.

Indywidualne biegi przełajowe odbyły się 4 października w Lasocicach. Naszą szkołę reprezentowali Dawid Buck, Piotr Bieszczad oraz Marcin Waligóra. Biegi podzielone były na kategorie wiekowe 2001, 2000, 1999/1998. Trasa biegu była wymagająca. Błoto, wzniesienia terenu, wąskie ścieżki wymagały od zawodników dużej koncentracji podczas biegu. Nasza reprezentacja poradziła sobie doskonale. W roczniku 2001 Piotr Bieszczad wywalczył wicemistrzostwo województwa a Marcin Waligóra 5 miejsce. W najstarszym roczniku Dawid Buck rywalizował z bardzo mocnymi zawodnikami i zakończył bieg jako szósty.

biegi przelajowe final dyplom

Mistrzostwa Województwa w sztafetowych biegach przełajowych zorganizowane były w Namysłowie i odbyły się 12 października. Zawody szkół ponadgimnazjalnych podzielone zostały na kategorię dziewcząt i chłopców, w każdej drużynie startowało ośmiu zawodników lub zawodniczek, każdy z nich musiał pokonać dystans 1200m. W kategorii chłopców wystartowało 12 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Gricner 4at, Marcin Mikołajczyk 4at, Mateusz Migdał 4ct, Dawid Buck 3at, Marek Zygmunt 3az, Sebastian Seniszyn 2dt, Piotr Bieszczad 1ft, Łukasz Orzeszyna 1et. Rywalizacja była bardzo zacięta, emocje w ostatnim biegu sięgały zenitu. Nasza drużyna zaczęła bardzo dobrze, po pierwszej zmianie (Piotr Bieszczad) byliśmy drudzy, następny na zmianie Adam Gricner po bardzo dobrym biegu był pierwszy. Po kolejnej zmianie rywale nas trochę przegonili ale chłopcy nie odpuszczali i kolejne zmiany zmniejszały dystans do zwycięzców. Dawid Buck na ostatniej naszej zmianie doskonale i z wielkim poświęceniem starał się wyprowadzić naszą drużynę na jak najlepszą pozycję i wywalczył dla naszej reprezentacji srebrny medal województwa.