Biegacze przełajowi wicemistrzami Opola

Ubiegły tydzień upłynął sportowcom Naszej szkoły na zmaganiach w biegach przełajowych, które odbyły się w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. We wtorek odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Opola na dystansie 2000 m, a w piątek biegi sztafetowe. Wśród kilkunastu szkół wystartowali również uczniowie Elektryczniaka. W biegu dla uczniów klas I-II wicemistrzem Opola został uczeń klasy 1f Piotr Bieszczad, a jego dwóch kolegów Marcin Waligóra (1d) i Łukasz Orzeszyna (1e) zajęli miejsca premiowane startem w zawodach wojewódzkich. Piotrek wygrał w klasyfikacji klas pierwszych, Marcin był trzeci, a Łukasz piąty. Z klas drugich najlepiej spisał się Sebastian Senyszyn (2d), który dzięki piątemu miejscu również awansował do finałów wojewódzkich. W biegu klas III-IV awans do finałów z piątego miejsca zanotował Dawid Buck (3a). Jedyna nasza dziewczyna Aleksandra Zimmermann (2f) dzielnie walczyła, ale nie zanotowała większego sukcesu. Zawody finałowe o Mistrzostwo Województwa odbędą się 4 października w Lasocicach. Naszej piątce życzymy sukcesów.

Dużo emocji towarzyszyło sztafetowym biegom, które obyły się 29 września. Kilkanaście zespołów 8-osobowych rywalizowało na dystansie 8x 600 m. Wygrała reprezentacja PLO nr VI, a tuż za nimi finiszowali zawodnicy Elektryczniaka. Trzecie miejsce przypadło PLO nr II. Niewiele zabrakło do mistrzostwa. Na ostatniej zmianie Dawid Buck (uzyskując najlepszy czas) dzielnie gonił „szóstkę”, która w swoim składzie miała zawodników klas lekkoatletycznych tej szkoły. Nasi zawodnicy byli bardzo zadowoleni z drugiego miejsca żywiołowo ciesząc się po zakończonym biegu.

Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Migdał (4c), Damian Mikołajczyk (4a), Dawid Buck, Piotr Kapuściński (obaj 3at), Marek Zygmunt (3az), Piotr Bieszczad, Rafał Waldera (obaj 1f), Marcin Waligóra (1d) oraz rezerwowi Brajan Lipp (2f) i Sebastian Senyszyn (2d).

dyplom bieg

Wszystkim reprezentantom Elektryczniaka dziękujemy za wysiłek na zawodach, a medalistom życzymy powodzenia na Mistrzostwach Województwa, które odbędą się w Namysłowie 12 października.