Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017

Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu zajął II miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców za rok szkolny 2017/2017 oraz wywalczył I miejsce w Szkolnej Lidze Piłki Siatkowej. Na uroczystym podsumowaniu sportowego roku szkolnego 2016/2017 Zespół Szkół reprezentowali: dyrektor Dariusz Dobrowolski, nauczyciel wychowania fizycznego Natalia Skowron oraz uczniowie Marcin Mikołajczyk i Adam Gricner z klasy 3at – mistrzowie Opola w piłce nożnej.

W tym roku szkolnym w zawodach szkolnych wzięło udział 14 szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacje szkół startowały w różnych dyscyplinach sportowych, które były punktowane. Do klasyfikacji generalnej współzawodnictwa szkół brano pod uwagę 15 dyscyplin z Kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Miasta Opola. Szkoły ponadgimnazjalne walczyły o tytuł najbardziej usportowionej szkoły w mieście. Współzawodnictwo było podzielone na chłopców i dziewczyny.

Pierwsze miejsce w kategorii chłopców wywalczyło Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 z 54 punktami, nasza szkoła zdobyła 48 punkty i uplasowała się na drugim miejscu, puchar za trzecie miejsce powędrował do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6. Bardzo dobrze w tym roku wypadła nasza reprezentacja piłki nożnej zdobywając najwięcej punktów w piłce halowej, plażowej i na trawie, do sukcesu przyczyniła się również reprezentacja siatkówki oraz badmintona zdobywając pierwsze miejsca.

podsumowanie sportowe roku dyplom

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz wspaniałą postawę na imprezach sportowych.