Mistrzostwa Opola w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych

We wtorek 28.03.2017 w Centrum Sportu w Opolu odbył się finał Mistrzostw Opola Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej na trawie. Przypomnijmy, że nasza szkolna drużyna w zeszłym roku wywalczyła pierwsze miejsce w tym turnieju. Tegoroczny finał był również udany dla „Elektrycznych”, wprawdzie nie udało się obronić Mistrzowskiego tytułu ale nasi piłkarze zagrali bardzo dobre zawody. Ostatecznie zajęli 2 miejsce a do Mistrzowskiego tytułu zabrakło dwóch małych punktów (zwycięzca turnieju strzelił 5 bramek a my 3 bramki!). Poniżej krótka relacja z zawodów.

W turnieju finałowym spotkały się cztery szkoły z naszego miasta: ZSTiO Gzowski, ZS Mechanicznych i ZS Ekonomicznych i ZS Elektrycznych. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Zespół z najlepszą ilością punktów został Mistrzem Opola.

Pierwszy mecz „Elektryczni” rozegrali z naszym lokalnym sąsiadem „Ekonomikiem” zwyciężając 2:0. (obie bramki dla naszego zespołu zdobył Edmund Machnik z kl. 2az) . W drugim meczu zremisowaliśmy z Gzowskim 0:0 a ostatni mecz z „Mechanikiem” wygraliśmy 1:0. Również w tym spotkaniu bramkę na wagę zwycięstwa (piękny gol z rzutu wolnego) zdobył nasz najlepszy strzelec Edmund Machnik. Po ostatnim gwizdku sędziego tabela punktowa zawodów wyglądała tak:

1. ZSTiO Gzowski 7 pkt.

2. ZS Elektrycznych 7 pkt.

3. ZS Ekonomicznych 3 pkt.

4. ZS Mechanicznych 0 pkt.

O ostatecznej kolejności w tabeli zadecydowały małe punkty (ilość strzelonych bramek w turnieju). Drugie miejsce naszej drużyny cieszy a najważniejszą informacją jest to, że „Elektryczni” dalej pozostają w grze, bowiem dwie najlepsze drużyny z Opola będą reprezentować miasto w turnieju wojewódzkim.

Wszystkim zawodnikom naszej drużyny gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za turniej wojewódzki.

Elektryczni wystąpili w składzie:

Dawid Stasch 4Et, Dawid Włodarczyk 4Et, Mateusz Sałaciak 4Ct, Marcin Buśko 4Gt, Damian i Marcin Mikołajczyk 3At, Adam Gricner 3At, Jan Juraschek 3Bt, Marek Kotula 2At, Radosław Laszek 2At, Rafał Ignacy 2At, Adam Mrosek 2Bt, Edmund Machnik 2Az, Marek Zygmunt 2Az, Kuba Dudek 1Bt.