Siatkarze Elektryczniaka mistrzami Opola w 2017 roku

Uczniowie Naszej szkoły powrócili po kilku latach na tron mistrzowski w siatkówce szkół ponadgimnazjalnych Opola. W dniu 26 stycznia br. w hali sportowej Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej odbył się turniej finałowy Mistrzostw Opola w Siatkówce. Uczestniczyło w nim 6 zespołów szkolnych w kategorii chłopców. Zawody finałowe poprzedziły eliminacje. W eliminacjach, które odbyły się w Naszej szkole 18 stycznia wygraliśmy dwa mecze: 2-0 z PLO nr III i 2-1 z PLO nr VI .

Turniej finałowy na Politechnice rozpoczęliśmy od zmagań w grupach półfinałowych. Rozegraliśmy dwa mecze, które wygraliśmy po 2-0 z ZSZ nr 4 i ZSTiO "Gzowski". W drugiej grupie rywalizowały PLO nr II, ZSZ im. Staszica i Z. S. Budowlanych. "Dwójka" wygrała 2-1 ze "Staszicem" i 2-0 z "Budowlanką" i to ona była naszym przeciwnikiem w ścisłym finale. Nasz zespół dość łatwo wygrał pierwszą partię, w drugiej przegraliśmy na przewagi. Emocjonujący tie-break po 5 piłkach meczowych rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść.

Wielkie brawa należą się całej drużynie, zwłaszcza maturzystom i pierwszoklasistom (było ich aż czterech). Na szczególne wyróżnienie zasłużył Kuba Hennek, który w decydujących momentach brał na siebie ciężar gry. Nie byliśmy faworytem tych zawodów, a jednak dzięki dobrej organizacji gry to my zdobyliśmy Mistrzostwo Opola. Drugie miejsce zajęła „Dwójka”, trzecie "Staszic".

Naszą szkołę reprezentowali: Kuba Hennek (4e), Grzegorz Baran (4d), Mateusz Sałaciak (4c), Mateusz Drobina (3d), Jakub Furyk (3d), Aleksander Pawleta (2f), Radosław Prosowiecki (2az), Jakub Minartowicz (1b), Marian Poniży, Jakub Podolski i Filip Stefani (wszyscy z 1c).

Na początku lutego wyjeżdżamy do Kędzierzyna na turniej półfinałowy Mistrzostw Województwa. Stawką jest awans do finału wojewódzkiego. To będzie ciężkie zadanie, gdyż zmierzymy się tam z ubiegłorocznym Mistrzem Województwa, Kędzierzynem - drużyną opartą na juniorach ZAKSY. W naszej drużynie są sami amatorzy nie trenujący w żadnym klubie, ale sama potyczka z takimi zawodnikami powinna przynieść satysfakcję naszym uczniom.

mistrz siatkowka99

Mistrzowie Opola w siatkowce 2017

Wielkie gratulacje dla całej drużyny i trenera Pana Bogusława Rączki – tak trzymać !

Dyrektor Dariusz Dobrowolski