„Elektryczniak drugi w Warszawie”

W dniach 10 – 11.12.2016r. w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskich zawodów sportowych pod nazwą „Z SKS-u do AZS-u” zorganizowany przez Warszawski Akademicki Związek Sportowy. Wzięło w nim udział ponad trzystu uczniów i uczennic reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z czterech miast: Warszawy, Lublina, Katowic i Opola.

Przez dwa dni na obiektach sportowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Warszawskiego młodzież rywalizowała w konkurencjach indywidualnych (Tenis stołowy i ergometr wioślarski) i w konkurencjach zespołowych(piłka koszykowa, siatkowa i piłka nożna halowa).

Uczniom Zespołu Szkół Elektrycznych przypadł zaszczyt reprezentowania Opola w piłce nożnej halowej. Drużyna „Elektrycznych” spisała się na medal zajmując w turnieju II miejsce. Drużyna „Elektryczniaka” nie przegrała żadnego meczu remisując dwa spotkania (z Warszawą 0:0 i Lublinem 3:3) i wygrywając jeden(z Katowicami 5:3). Ostatecznie rywalizację wygrał Lublin zdobywając 2 punkty więcej od Opolan. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Katowic a stawkę drużyn zamknęła ekipa z Warszawy.

pilka nozna dyplom

Więcej informacji na temat Finałowego turnieju można znaleźć na stronie internetowej AZS Warszawa i na FB.

Drużyna „Elektryczniaka” wystąpiła w składzie: Dawid Stasch, Marcin Buśko, Mateusz Sałaciak, Dawid Włodarczyk, Marcin i Damian Mikołajczyk, Adam Gricner, Adam Mrosek, Edmund Machnik, Radosław Łaszek. Opiekun: Jarosław Stykała.