23 Turniej Mikołajkowy

6 grudnia po raz 23 odbył się Turniej Mikołajkowy w Siatkówkę dla uczniów Elektryczniaka. Po raz drugi zawody zostały rozegrane w formule rywalizacji poszczególnych profili zawodowych tzn. Informatyków, Mechatroników, Elektryków, Elektroników i Teleinformatyków. Zespoły składały się z uczniów klas 1-4, a nie jak w poprzednich latach z klas pierwszych. Nowa formuła zawodów przyciągnęła wielu uczniów, którzy chcieli pokazać swe umiejętności siatkarskie, co widać było podczas zmagań na boisku. Przyzwoity poziom meczów zapewniali obecni reprezentanci szkoły oraz uczniowie, którzy uczęszczali na zajęcia SKS-u. Zespoły rozegrały zawody systemem „każdy z każdym” - jeden set.

Poniżej przedstawiam wyniki:

Turniej ponownie jak w ub. roku wygrał zespół Informatyków w składzie: Grzegorz Baran, Magda Ćwiertnia (oboje klasa 4dt), Sebastian Słaby (3gt), Mateusz Drobina i Jakub Furyk, Alek Heda (wszyscy 3dt) i Patryk Kobienia (1gt). Drugie miejsce zajęła drużyna Elektroników (klasy et i 1ct), trzecie Mechatroników (klasy at i ft), czwarte Teleinformatyków (klasy ct), a piąte Elektryków (klasy bt i az). MVP turnieju został Sebastian Słaby (3gt) - zawodnik UKS MOS Opole.

Każdy z uczestników otrzymał pakiet energetyczny od Mikołaja. A wszyscy zrobili sobie zdjęcie z ogromnym pucharem, który będzie firmował nasze rozgrywki szkolne. Na wiosnę uniosą go w górę zwycięzcy Elektro Cup w piłce nożnej.

Dla sympatyków siatkówki w Naszej szkole przypominam, iż już 18 stycznia odbędzie się u nas turniej eliminacyjny Mistrzostw Opola Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówkę, gdzie zmierzymy się z PLO nr III i PLO nr VI.