Zawody sportowe w naszej szkole

halowa pilka mini

Bieżący rok szkolny będzie kolejnym rokiem, który w Naszej szkole upłynie pod ministerialnym hasłem Szkoła w Ruchu oraz Stop Zwolnieniom z WF. Obie akcje trwają już kilka lat. Jeśli chodzi o akcję Szkoła w Ruchu planujemy w tym roku zorganizować na naszym terenie podobne imprezy sportowo rekreacyjne jak w poprzednim roku. Będą to Mikołajkowy Turniej w Siatkówce, obóz narciarski, Elektryk Cup w piłce nożnej, Turniej Siatkówki Gimnazjalistów o Puchar Dyrektora Elektryczniaka. We wrześniu zorganizowaliśmy Obóz Integracyjny klas Pierwszych do Głuchołaz.

Po zmaganiach reprezentantów Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro przyszedł czas na sportowców Naszej szkoły, którzy reprezentują Elektryczniak w zawodach sportowych na szczeblu miasta Opola i województwa. We wrześniu odbyły się już pierwsze zawody: Mistrzostwa Opola w Piłce Nożnej Halowej. Dobrze zaprezentowali się nasi piłkarze zdobywając tytuł wicemistrzowski. Najbliższe Mistrzostwa Opola to Indywidualne i Sztafetowe Biegi Przełajowe oraz Piłka Nożna 11-osobowa. Podopieczni Jarosława Stykały będą rywalizować już 6 października na boiskach przy ulicy Północnej. Przed nami jeszcze wiele innych zawodów sportowych:

• szachy drużynowo - 17 listopada
  • tenis stołowy indywidualnie i deblowo – 18 listopada
  • koszykówka - 24 listopada
  • siatkówka – 18 stycznia
  • piłka ręczna - 1 luty
  • pływanie - kwiecień
  • badminton – kwiecień
  • lekkoatletyka – 19 maj
  • piłka nożna plażowa – czerwiec
  • siatkówka plażowa - czerwiec

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy na zajęcia SKS:

• wtorek o 14.45 – siatkówka
  • czwartek o 15.30 - koszykówka.