Siatkarze Elektryczniaka na Festiwalu Nauki w Opolu

Uczniowie Naszej szkoły zostali zaproszeni czwarty raz z rzędu na Turniej o Puchar Uniwersytetu Opolskiego w siatkówce w ramach kolejnego już Festiwalu Nauki. Głównym celem organizowania Opolskiego Festiwalu Nauki jest popularyzacja i upowszechnianie nauki wśród mieszkańców Opola, Opolszczyzny i innych województw. Przedstawiciele opolskich jednostek naukowych, kulturalnych, muzealnych i edukacyjnych prezentują swoje osiągnięcia naukowe i techniczne. Młodzież pragnąca studiować w uczelniach naszego regionu może poznać warsztat pracy naukowców, co pozwala wyrobić w nich przekonanie, iż nauka stanowi integralną część rozwoju kulturowego i cywilizacyjnego każdego człowieka. Ponadto mają możliwość zapoznania się z ofertą i kierunkami kształcenia w uczelniach Opolszczyzny.

Zawody siatkówki zorganizowano dla szkół średnich, a odbyły się one w hali na placu Staszica. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły – oprócz Elektryczniaka były to PLO nr 1, ZSZ im. Staszica i ZSS Prószków. Nasi uczniowie wygrali wszystkie mecze po 2-1, a jednak zajęli dopiero drugie miejsce, gdyż decydowały tutaj punkty za wygraną. Zwycięstwo 2-1 punktowane było za 2 pkt, natomiast 2-0 za 3 pkt. O jeden punkt wyprzedzili nas licealiści z „jedynki”, którzy mimo przegranej z nami wygrali pozostałe mecze po 2-0 zbierając 7 pkt. Nasza drużyna uzyskując 6 pkt zajęła ostatecznie drugie miejsce. Elektryczniak reprezentowali: Grzegorz Baran, Mateusz Sałaciak, Kuba Hennek, Mateusz Drobina, Radek Prosowiecki, Kuba Furyk i Aleksander Pawleta. Turniej był już ostatnimi zawodami halowymi Naszych siatkarzy. W najbliższy piątek zostaną jeszcze do rozegrania Mistrzostwa Opola Siatkówce Plażowejna boiskach Centrum Sportu przy ulicy Północnej.

Trener – opiekun drużyny: Bogusław Rączka