III Tydzień Sportu w Elektryczniaku zakończony!

W środę 15 czerwca 2015 r. meczem koszykówki zakończył się III Tydzień Sportu w naszej szkole. To wydarzenie sportowe połączone było z projektami „Szkoła bez przemocy”, „Kibicuje fair play” oraz „Stop zwolnieniom z WF-u”,  w których uczestniczy nasza szkoła. Patronat honory objął dyrektor Opolskiego Elektryczniaka - Dariusz Dobrowolski. Turniej oprócz realizacji założeń programowych wspomnianych wyżej projektów miał na celu propagowani wartości sportowych wśród uczniów oraz integracji środowiska uczniowskiego oraz nauczycielskiego.

Turniej odbywał się w 3 dyscyplinach sportowych. 7 czerwca br. w szkolnej sali gimnastycznej odbył się pierwszy mecz między Reprezentacją Uczniów a Reprezentacją Nauczycieli w piłce siatkowej. Po bardzo wyrównanym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie sportowym drużyna nauczycieli musiała uznać wyższość „teamu” uczniowskiego, który pokonał nauczycieli 3:1 ( 25:19, 24:26, 25:22).

Kolejną rywalizacją sportową była piłka nożna. Na boisku „Orlika” przy Uniwersytecie Opolskim reprezentacja nauczycieli pokonała najlepszą drużynę tegorocznego turnieju Elektro Cup, mianowicie klasę 1 az, 8 do 5. Natomiast meczem koszykówki zakończył się tegoroczny Turniej Sportu. Reprezentacja Nauczycieli, pokonała Reprezentację Uczniów 39 do 22 przegrywając tylko w pierwszej kwarcie (10:13, 12:0, 6:2, 11:7).

Cieszy fakt, że wszystkie spotkania sportowe stały na wysokim poziomie. Warto podkreślić, że drużyna nauczycieli, często reprezentowana była przez tych samych nauczycieli. Reprezentacje Uczniów w poszczególnym dyscyplinach sportowych pokazały bardzo wysoki poziom, co widać po wynikach sportowych – widać, że umiejętności zdobywane na zajęciach z WF-u jak również na zajęciach dodatkowych są bardzo owocne. Wysoką kulturę sportową zaprezentowały poszczególne klasy, które uczestniczyły w meczach w roli kibiców.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji III Tygodnia Sportu w Opolskim Elektryczniaku. Poszczególnym reprezentacją, w skład których wchodzili uczniowie naszej szkoły gratuluje fantastycznych wyników sportowych. Głęboko wierze, że ten turniej wejdzie na stałe w kalendarz szkolny i będzie piękną lekcją o wartościach w sporcie. Dyrektor Dariusz Dobrowolski